Zamieszkaj w Siechniach pod Wrocławiem!

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Planujesz przeprowadzkę do Wrocławia? Szukasz nowego mieszkania w niewygórowanej cenie? Serdecznie zachęcamy do zainteresowania się mieszkaniami w miejscowości graniczącej z Wrocławiem – Siechnice. W tym artykule podpowiadamy dlaczego warto zamieszkać w Siechnicach.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Wrocław nieustannie się rozwija. Stolicę Dolnego Śląska wielu uważa za znakomite miejsce do życia między innymi dlatego, znalezienie tutaj pracy na ogół nie jest problemem. Wrocław jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce. Intensywnie rozwija się innowacyjny przemysł w takich dziedzinach jak motoryzacja, przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz elektrotechnika. Inwestują tutaj takie wielkie marki jak Toyota, Volvo, IBM, Bosch czy Google. To wszystko sprawia, że Wrocław nieustannie potrzebuje wysokiej klasy fachowców w romaitych dziedzinach. Jednocześnie w mieście tym kwitnie życie kulturalne. Nie bez powodu przecież w 2016 roku to właśnie Wrocław otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Dlaczego Siechnice pod Wrocławiem?

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Życie we Wrocławiu ma mnóstwo zalet, ale ma też swoje minusy. Najczęściej wymienianym jest niestety wysoka cena mieszkań. Wrocław cieszy się ogromną popularnością pod względem turystycznym, a to także ma wpływ na podwyższone ceny nieruchomości. To właśnie z tego względu tak intensywnie rozwijają się osiedla mieszkaniowe w miejscowościach usytuowanych tuż przy granicy z Wrocławiem. Jedną z najpopularniejszych miejscowości tego typu są Siechnice. Różnica w cenach mieszkań jest na prawdę znacząca. Na przykład znany w Siechnicach Format Deweloper oferuje w roku 2020 mieszkania w cenach już od 5400 zł/m2.

Miejscowość Siechnice jest dobrze skomunikowana z miastem, od centrum dzieli odległość ok. 12 km. Funkcjonuje tutaj komunikacja podmiejska. Do serca Wrocławia można się także szybko dostać liniami kolejowymi. W ostatnich latach osiedlają się tutaj tysiące osób – w dużej mierze samych Wrocławian, którzy przesiedlają się do Siechnic, by uciec od wielkomiejskiego zgiełku, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego kontaktu z miastem. A trzeba przyznać, że bliskość natury to mocna strona Siechnic. Przez teren gminy przepływają trzy malownicze rzeki: Odra, Szalona oraz Oława. W bezpośrednim sąsiedztwie Siechnic znajduje się np. Specjalny Obszar Ochronny Siedlisk Natura 2000 „Grądy w dolinie Odry”. Teren obfituje w bardzo zróżnicowane kompleksy leśne, występuje tutaj mnóstwo gatunków drzew. Nie brakuje urokliwych siedlisk wodnych i łąkowych. Tereny te stwarzają doskonałe warunki do aktywnego odpoczynku na łonie przyrody.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Co warto podkreślić, Siechnice nie są typową ‚sypialnią’ Wrocławia. Prężnie rozwija się tutaj samodzielna, odrębna infrastruktura (od roku 1997 Siechnice mają prawa miejskie). Znajdziemy tutaj przedszkola, żłobki, szkoły, obiekty rekreacyjno sportowe, itp. Co roku w sezonie letnim funkcjonuje tu otwarte, strzeżone kąpielisko przy zbiorniku wodnym Błękitna Laguna.

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania w Siechnicach? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mieszkań i apartamentów na stronie https://format.wroclaw.pl.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -
Ostatnio dodane: