Zamkną część DK92, utrudnienia z dojazdem do strefy ekonomicznej do października

Szykują się spore utrudnienia na obwodnicy Kutna. Już od czwartku (20.06) rozpoczną się prace związane z remontem mostu na rzece Ochni. O planowanych pracach pisaliśmy już kilka dni temu.

- R E K L A M A -

— Rozpoczynamy remont mostu na Ochni w Kutnie. Oznacza to konieczność całkowitego zamknięcia blisko czterokilometrowego odcinka DK92 do połowy października tego roku. Wyłączony z ruchu fragment drogi krajowej zaczyna się u zbiegu DK60 z DW702 (skrzyżowanie ulic Bitwy pod Kutnem z Łąkoszyńską), a kończy przy Rondzie Unii Europejskiej (skrzyżowanie Sklęczkowskiej (DK92) i Wschodniej). W tym czasie kierowcy będą korzystali z objazdu wyznaczonego przez teren kutnowskiej strefy ekonomicznej ulicami: Łąkoszyńską, Wodną i Wschodnią. Objazd obowiązuje w obu kierunkach — mówi Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi.

Prace obejmą między innymi: wymianę nawierzchni, izolacji, barier, kap chodnikowych, dylatacji, a także wykonanie zabezpieczania antykorozyjnego, budowę schodów skarpowych i remont tzw. stożków. Powinny się one zakończyć w połowie października, kiedy na DK92 zostanie przywrócona stała organizacja ruchu. Koszt remontu, to blisko 1,6 mln złotych.

- R E K L A M A -

Remont mostu na Ochni w Kutnie (DK92) rozpocznie się w najbliższy czwartek 20 czerwca w godzinach południowych.

Zakres objazdu:
Objazd w kierunku Warszawy wyznaczono: DK 60 – DW 702 (ul. Łąkoszyńska) – ul. Wodna – ul. Wschodnia – DK 92.
Objazd w kierunku Konina wyznaczono: DK 92 – ul. Wschodnia – ul. Wodna – DW 702 (ul. Łąkoszyńska) – DK 60.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: