reklama
reklama

Zamontowali kamerę w gnieździe. Zobacz, jak żyją bociany pod Kutnem [WIDEO]

Od kilku dni w sieci przez całą dobę można oglądać bocianie życie. „Wielki Brat” ma oko na gniazdo w miejscowości Pasieka, gdzie prężnie działa stowarzyszenie „Pomagam Bocianom”. Pierwszy ptak pojawił się dziś po południu.

Pomagam Bocianom” to stowarzyszenie z Pasieki znane dzięki Arturowi Paulowi, który wielokrotnie angażował się w sprawie związane z bocianami w naszym regionie. Teraz każdy nie tylko może pomagać tym wyjątkowym ptakom, ale również może na bieżąco śledzić ich życie!

- R E K L A M A -

– Kamera została zamontowana tak naprawdę przy okazji przeniesienia tego gniazda, które przez ponad 10 lat znajdowało się na akacji. Drzewo było w słabym stanie, już podczas okresu lęgowego w zeszłym roku bacznie obserwowaliśmy czy gniazdo nie przewróci się podczas silnych wichur – mówi Artur Paul ze stowarzyszenia „Pomagam Bocianom”.

Gniazdo, które można obserwować w internecie przez całą dobę, znajduje się w miejscowości Pasieka w stowarzyszeniu „Pomagam Bocianom”.

- R E K L A M A -

– Oprócz bocianów nielotów i bocianów poddanych rehabilitacji, mamy też bociany lęgowe, które wydają co roku potomstwo. Dziś po godzinie 13 w gnieździe pojawił się samiec, teraz czekamy na samicę i dalszy rozwój wydarzeń. Będziemy bacznie obserwować bocianie życie i czekamy, aż narodzi się nowe potomstwo – mówi A. Paul.

Jak mówi przedstawiciel stowarzyszenia „Pomagam Bocianom”, przeniesienie gniazda oraz montaż kamery, to zasługa współpracy z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Łodzi, wieloma firmami i osobami dobrej woli.

- R E K L A M A -

– Dzięki zaangażowaniu wielu firm i osób otrzymaliśmy betonowy słup z profesjonalną platformą pod to gniazdo. Znalazła się także firma, która uplotła z wikliny i naturalnego materiału kosz pod gniazdo. Zamontowaliśmy także kamerę, jest również stacja pogodowa, która pokazuje bieżącą temperaturę, wilgotność. Mamy cały monitoring parametrów, które wpływają na lęg tych ptaków – wyjaśnia Artur Paul.

Kamera na żywo z bocianiego gniazda zaczęła nadawać 14 marca 2022 roku. Obraz można oglądać tutaj >

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: