PanoramaKutna.plKutnoZamykają przejazd na Józefowie. Utrudnienia co najmniej przez pół roku

Zamykają przejazd na Józefowie. Utrudnienia co najmniej przez pół roku

To ostatnie godziny, gdy możliwy jest przejazd pod wiaduktem na Józefowie. Lada chwila bowiem rozpoczną się tam prace budowlane i ruch zostanie zamknięty na co najmniej pół roku. Kierowców w Kutnie czeka drogowy armagedon!

-

O korkach na Łąkoszynie, spowodowanych przebudową skrzyżowania DK92/DK60/DW702 pisaliśmy już kilkukrotnie, zresztą o uciążliwościach dotyczących tej części miasta codziennie przekonują się tysiące osób, które podróżują do i ze strefy ekonomicznej. Niestety, sytuacja drastycznie pogorszy już za kilkanaście godzin – zamknięty bowiem zostanie przejazd pod wiaduktem na Józefowie.

Zamknięcie przejazdu na Józefowie przekładano już kilkukrotnie. Najpierw miało to nastąpić 6 czerwca, później 13 czerwca, a teraz ostatecznie utrudnienia rozpoczną się 20 czerwca.

-

Jak informuje Łukasz Mielnik z biura prasowego Strabag Sp. Z o.o., w ramach robót wykonywanych przez STRABAG na linii kolejowej E20, na odcinku Warszawa – Poznań, obszar LCS Kutno, w związku z przebudową wiaduktu kolejowego wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu.

-

Ul. Warszawskie Przedmieście, na odcinku od ul. Bolesława Krzywoustego do ul. Józefów będzie zamknięta od dnia 20.06.2021 r., godz. 24:00 przez okres 6 miesięcy. – Jako wykonawca, przepraszamy mieszkańców za te utrudnienia ale zamknięcie to jest niezbędne do przeprowadzenia zaplanowanych prac – mówi Ł. Mielnik.

Jak się okazuje, nie będzie można ani przejechać pod wiaduktem, ani nawet przejść. – Ze względu na charakter prowadzonych prac planowane jest całkowite zamknięcie ruchu pod wiaduktem – dodaje Ł. Mielnik.

UM Kutno: Nie mamy wpływu na przebieg inwestycji

Kutnowski magistrat wydał komunikat, w którym podkreśla, że przebudowa wiaduktu odbywa się na zlecenie PKP PLK S.A. Miasto Kutno nie ma wpływu na przebieg inwestycji.

Wiemy, że Kutno ma problemy komunikacyjne wywołane przez ostatnie remonty na skrzyżowaniu Dróg Krajowych nr 92 i 60 oraz drogi wojewódzkiej nr 702 na Łąkoszynie. Niestety czekają nas kolejne utrudnienia związane z przebudową wiaduktu kolejowego znajdującego się w ciągu ulicy Józefów – mówi Piotr Józefecki, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu UM Kutno.

Firma Strabag prowadząca tę inwestycję, poinformowała magistrat, że prace mogą potrwać tutaj nawet sześć miesięcy. Jak mówi Józefecki, spowoduje to na pewno mnóstwo utrudnień, ale niestety Urząd Miasta nie ma wpływu na decyzje podejmowane w sprawie obu wspomnianych inwestycji. Ustalenia dotyczące harmonogramu i tego, kiedy prowadzone będą prace są uzgadniane przez PKP i wykonawcę, firmę Strabag.

Urząd Miasta w Kutnie nie wydaje nawet pozwolenia na budowę na tym terenie, ponieważ według obowiązującego prawa jest to teren zamknięty i takie pozwolenie wydaje Wojewoda Łódzki.

Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby otwarcie przejazdu na Józefowie zostało, w miarę możliwości przyspieszone – zapewnia Józefecki. •
-

Nie przegap: