reklama

Zapadła decyzja ws. zakazu handlu. W te dni w Kutnie nie zrobisz zakupów

To już pewne. Od marca w każdym miesiącu będą tylko dwie niedziele handlowe. Łącznie w 2018 roku będzie aż 23 dni z zakazem handlu. Kiedy sklepy będą zamknięte?

We wtorek w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ograniczającą handel w niedziele i święta. Nowe prawo zostało przyjęte przez Sejm 10 stycznia 2018 r. W uroczystości udział wzięła wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, która jest również przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

– Powszechny handel w niedzielę oznacza dla pracowników konieczność opuszczenia rodziny, w ten dzień, który przed laty był dniem wolnym. Wierzę, że w ten sposób przywracamy normalność. To moment pokazania solidarności z tymi, którzy pracują w handlu – powiedział prezydent Andrzej Duda.

- R E K L A M A -

Zgodnie z uchwalonymi przez sejm przepisami już od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 r. będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia.

Z kolei od 1 stycznia 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Wyjątkiem będą: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

- R E K L A M A -

źródło: sejm.gov.pl

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: