reklama
reklama
reklama
reklama

Zapadła ważna decyzja w sprawie covidowych łóżek w kutnowskim szpitalu

Zapadła kolejna ważna decyzja dotycząca kutnowskiego szpitala. Od piątku 15 stycznia 2021 zmniejszona zostanie liczba łóżek covidowych. Otwarty zostanie także kolejny oddział.

Ze względu na ustabilizowanie się sytuacji epidemicznej na terenie województwa łódzkiego, decyzją Wojewody Łódzkiego, od dnia 15 stycznia 2021 roku do odwołania, w „Kutnowskim Szpitalu Samorządowym” Sp. z o.o. w Kutnie zostanie zmniejszona ilość miejsc dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 do poziomu 170 łóżek, w tym 6 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej – czytamy w komunikacie wydanym przez Starostwo Powiatowe w Kutnie.

- R E K L A M A -

Zmniejszenie o 30 miejsc umożliwia przywrócenie działalności oddziału chirurgii do stanu sprzed epidemii.

To dobra informacja dla wszystkich pacjentów z powiatu kutnowskiego. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami wojewody i w pierwszej kolejności odmrażane są te oddziały, które wskazują mieszkańcy. W grudniu działalność wznowił oddział ginekologii i położnictwa, a teraz pacjenci będą mieli dostęp do chirurgii – komentuje Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: