reklama
  • Tomasz Rzymkowski Sejm

Zapowiada się wyjątkowy koncert w „Wawrzyńcu”. Wystąpi zespół z Ukrainy

Znakomity ukraiński zespół wokalny Partes wystąpi na dwóch wyjątkowych koncertach w regionie łódzkim. Jeden z koncertów odbędzie się 25 lipca 2023 roku o 19:00 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie. Wstęp wolny!

- R E K L A M A -

Grupa powstała w 2019 roku w ramach projektu „Musica Sacra Ukraina: Partes Dimension”. Dyrektorką artystyczną projektu i jednocześnie dyrygentką chóru jest Natalia Chmilewska – śpiewaczka, dyrygentka i muzykolożka. Nad poszczególnymi utworami muzycy pracują w formule laboratorium: ukoronowaniem jak najbardziej wszechstronnego poznania i analizy dzieła jest jego wykonanie koncertowe lub w studiu nagraniowym. Śpiewakom towarzyszyć będzie organistka Natalia Fomenko.

W programie koncertów znalazły się utwory autorstwa m.in. Mykoły Dyleckiego, jednego z najbardziej znanych ukraińskich kompozytorów XVII wieku, a także Dymytrija Tuptały i innych czołowych twórców ukraińskiego baroku.

- R E K L A M A -

Koncerty (oba o godz. 19.00) odbędą się 25 lipca w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie i 26 lipca w kościele pw. św. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieruszowie. Wydarzenia realizowane są w ramach zadania „Zapewnienie pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa”, finansowanego z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Wstęp wolny.

Nie przegap: