Zapowiadają wzmożony ruch wojskowych kolumn na drogach. Jest komunikat

Wojsko wydało ostrzeżenie dotyczące wzmożonego ruchu wojskowych pojazdów na drogach w większości województw. Ma to związek z rozpoczynającymi się ćwiczeniami Anakonda 2023.

- R E K L A M A -

Jak przekazuje Wojsko Polskie, ćwiczenie pk. ANAKONDA 23 (AN-23) jest dziewiątą edycją największego ćwiczenia Sił Zbrojnych RP. Jest ćwiczeniem narodowym z czynnym udziałem wojsk sojuszniczych i partnerskich. ANAKONDA 23 jest ściśle skoordynowana z amerykańskim ćwiczeniem pk. DEFENDER 23 oraz szwedzkim AURORA 23 w ramach inicjatywy połączenia ćwiczeń wzdłuż wschodniej flanki NATO pod nazwą „Exercise Trifecta”.

W związku z tym, na wielu drogach pojawić mogą się kolumny wojskowego sprzętu.

- R E K L A M A -

— Uwaga kierowcy. W najbliższym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn wojskowych po drogach większości województw na terenie Polski. 2 maja br. żołnierze i sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych RP oraz armii sojuszniczych rozpoczną przemieszczenie na ćwiczenie Anakonda 23 — informuje w mediach społecznościowych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im. gen. Bronisława Kwiatkowskiego.

Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje z kolei, aby nie przekazywać i nie upubliczniać zdjęć, filmów i informacji o miejscach pobytu lub transporcie żołnierzy; datach i godzinach przejazdów, wylotów, lądowań; liczbie i rodzajach wojska; znakach i tablicach rejestracyjnych pojazdów wojskowych.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: