reklama

Zapraszamy na wernisaż wystawy Danuty Joppek „Ja i ja”

Dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury oraz Kurator Galerii „Okno na sztukę” zapraszają na wystawę malarstwa Danuta Joppek „Ja i… ja”. Uroczyste otwarcie wystawy 27 kwietnia godz. 18:00.

Danuta Joppek

- R E K L A M A -

Uprawia głównie malarstwo, ale w swoim obszernym dorobku ma również rysunki, grafiki i scenografie teatralne. Była kuratorką i organizatorką szeregu wystaw w kraju i za granicą, w tym autorskiego cyklu wystaw zbiorowych „W drodze…”.
W 1989 roku obroniła pracę dyplomową na ASP w Poznaniu, gdzie Jej promotorem był prof. Wacław Twarowski, a rok później ukończyła studia na ASP w Gdańsku; tu opiekunem Jej dyplomu był prof. Włodzimierz Łajming.

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i uczestnictwo w trudnych do policzenia wystawach zbiorowych. Kluczowym wydarzeniem w Jej karierze artystycznej była współpraca z André Verdetem i wspólna z nim wystawa „La Peinture et la Poe̒sie à Quatre Mains” w Musée Municipal w Saint-Paul de Vence we Francji.

- R E K L A M A -

Jej twórczość, określana przez niektórych krytyków jako „abstrakcja liryczna”, stanowiła wielokrotnie inspirację dla poetów i pisarzy.

Wystawę można oglądać do 24 maja 2018 w Kutnowskim Domu Kultury w galerii „Okno na sztukę”.

- R E K L A M A -

źródło: Kutnowski Dom Kultury

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: