reklama
reklama

Zasnął za kierownicą mercedesa. Miał prawie 3 promile alkoholu!

49-latek mając trzy promile alkoholu zasnął za kierownicą auta, którym chwile wcześniej kierował. Dzięki czujności świadka nie doszło do tragedii, a nietrzeźwy kierowca nie uniknie odpowiedzialności.

18 kwietnia 2020 roku około godz. 16.00 na drodze z Kłodawy do Łęczycy kierowca audi zauważy jadący z przeciwka pojazd tzw. wężykiem. W pewnym momencie auto zatrzymał się na jego pasie ruchu uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Zmuszony zatrzymał pojazd i podszedł do osobówki.

- R E K L A M A -

W mercedesie na kutnowskich numerach rejestracyjnych siedział mężczyzna, którego głowa była oparta o kierownicę. Mając obawy, że kierowca zasłabł chciał mu pomóc. Auto jednak było zamknięte, a kierowca nie reagował. Z pomocą przyszli inni świadkowie.

Kiedy udało im się otworzyć pojazd okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany i zasnął za kierownicą. W takiej sytuacji świadek wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał policję. Mundurowi zbadali stan trzeźwości 49- latka. W jego organizmie było blisko trzy promile alkoholu. Dzięki czujności świadka nie doszło do tragedii, a nietrzeźwy kierowca nie uniknie odpowiedzialności. Przestępstwo kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet do 2 lat więzienia, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

- R E K L A M A -

„Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców” – apelują policjanci.

źródło: KPP Łęczyca

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: