REKLAMA
niedziela, 3, lipiec 2022
REKLAMA

Zatrzymali kierowcę do kontroli. Stracił prawo jazdy, dostał 10 punktów i musi zapłacić 1500 złotych

Policjanci ruchu drogowego kutnowskiej komendy zatrzymali do kontroli mężczyznę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 1 500 złotych i 10 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna stracił swoje uprawnienia. Pamiętajmy, że nie przestrzegając przepisów ruchu drogowego niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż tylko pieniądze.

poniżej dalsza część artykułu

Policjanci dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Nadal nie brakuje kierowców, którzy łamią przepisy tym samym ryzykując zdrowie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

3 lutego 2022 roku w miejscowości Dąbkowice w gminie Strzelce policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej nieodpowiedzialnego kierującego volkswagenem passatem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 106 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 56 km/h. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych. 26–latek stracił uprawnienia do kierowania samochodem na 3 miesiące.

poniżej dalsza część artykułu

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości.

– Apelujemy o ostrożność na drodze. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje – mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

(Źródło: KPP Kutno)

reklama

Warto przeczytać:

reklama