reklama
reklama

Zatrzymano dwóch mężczyzn, kradli paliwo. Grozi im do 10 lat więzienia

Policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież oleju napędowego. 24 i 29-latek ukradli z terenu prywatnej posesji 100 litrów tego paliwa. Ponadto starszy z zatrzymanych odpowie za włamanie, którego dokonał miesiąc wcześniej. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia, a za kradzież z włamaniem do 10 lat.

- R E K L A M A -

W minionym tygodniu policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży paliwa, do której doszło na terenie gminy Grabów. Nieznani sprawcy pod osłoną nocy weszli na teren prywatnej posesji i z ciągników rolniczych wypompowali 100 litrów oleju napędowego. Straty oszacowano na blisko 600 złotych.

„Sprawą wykrycia sprawców kradzieży zajęli się kryminalni. Analizując zabezpieczone dowody policjanci ustalili, że związek z tym przestępstwem ma dwóch mieszkańców powiatu łęczyckiego. Rankiem 20 października 2021 roku zatrzymali 29-latka, a kilka godzin później 24-latka, który pomagał mu w tym przestępstwie. Dzięki determinacji policjantów starszy z zatrzymanych nie uniknie także odpowiedzialności za włamanie” – mówi st.asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji.

- R E K L A M A -

Śledczy udowodnili 29-latkowi, że miesiąc wcześniej na terenie innej posesji wybił szybę w oknie pomieszczenia gospodarczego i ukradł z jego wnętrza klucze nasadowe warte 250 złotych. Tego czynu dokonał również na terenie gminy Grabów. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat.

Źródło: KPP Łęczyca

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: