reklama
reklama
reklama
reklama

Zbliża się Dzień Ziemi, przed Starostwem posadzą dąb

Zarząd Powiatu Kutnowskiego wraz z Wydziałem Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska serdecznie zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączone ze Sprzątaniem Świata.

SPRZĄTANIE ŚWIATA to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie edukacji odpadowej oraz inicjowanie działań zmierzających do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko, w którym żyjemy.

- R E K L A M A -

Organizowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie akcje SPRZĄTANIA ŚWIATA są dobrym narzędziem w prowadzeniu szeroko rozumianej edukacji ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami, a dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej.
Powiat Kutnowski od 16 lat angażuje uczniów, dla których jest organem prowadzącym do uczestnictwa w wiosennej i jesiennej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA.

W tym roku mając na względzie doświadczenie i zaangażowanie firm Animex i Tonsmeier potwierdzone wieloletnią praktyką w organizacji wydarzeń promujących i przybliżających młodym ludziom zagadnienie ochrony środowiska jest nam bardzo miło podjąć się organizacji wspólnego przedsięwzięcia.

- R E K L A M A -

23 kwietnia o godzinie 13 tuż po zakończeniu prezentacji planowane jest wsadzanie dębu przed budynkiem Starostwa przy ul. T. Kościuszki 16, któremu nadane będzie imię wyłonione w konkursie.

Plan organizacji wydarzenia:

- R E K L A M A -

23 kwietnia – Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego w Kutnie.
10:00 – 13:00 Prezentacje
– Prezentacja Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska
– Prezentacja LOP
– Prezentacja uczniów z Zespołu Szkół nr 3 im Wł. Grabskiego w Kutnie
– Prezentacja firmy Tonsmeier
– Prezentacja firmy Animex
– Występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych

W tym dniu nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu „nadaj imię dla powiatowego dębu” i sadzenie dębu przed budynkiem Starostwa przy ul. T. Kościuszki 16.

24 kwietnia – akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA z młodzieżą szkół średnich powiatu kutnowskiego na terenie NATURA 2000 przy udziale dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych.

8:00 wyjazd młodzieży ze szkół do miejsca zbiórki na terenie NATURA 2000

9:00 zbiórka na terenie NATURA 2000

9:15 – 11:30 akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA

11:30 podsumowanie akcji, poczęstunek /grill oraz Quiz z nagrodami dla młodzieży

12:30 powrót młodzieży do szkół

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: