Zbliżają się wakacje. Kutnowska policja z wizytą w szkołach

Promowanie zasad bezpieczeństwa to jedno z zadań kutnowskich policjantów. Mł. asp. Katarzyna Wasiak odwiedzając placówki oświatowe przekazuje najmłodszym wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku oraz na drodze.

- R E K L A M A -

W ostatnim czasie policjantka odwiedziła dwie placówki, gdzie przeprowadziła zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci z zasad bezpieczeństwa w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2024”. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się elementarnych zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Jednym z tematów były reguły obowiązujące na drodze. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom jak prawidłowo korzystać z drogi i pobocza, jak należy przechodzić przez jezdnię oraz jak przemieszczać się podczas pieszych wycieczek. Omówiono także, zasady bezpiecznego i prawidłowego korzystania z placu zabaw oraz ze sprzętów takich jak rower czy rolki. Wspomniano o tym jak ważny podczas ich używania jest kask, ochraniacze oraz odblaski.

- R E K L A M A -

Obok zasad ruchu drogowego policjantka omawiała z dziećmi reguły, których należy przestrzegać w czasie letniego wypoczynku, aby ustrzec się niebezpiecznych sytuacji. Wakacje na górskich szlakach, na wsi albo nad wodą nie zwalniają z rozwagi i ostrożności. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci przypomnieli, że zawsze należy korzystać ze strzeżonych kąpielisk oraz stosować się do regulaminów tam obowiązujących i poleceń ratownika. Istotne jest również, by do wody wchodzić tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Mundurowa przypomniała także jak zabezpieczyć swoje rzeczy osobiste podczas korzystania z kąpieli wodnych i jak niebezpieczne są skoki do nieznanej wody.

W czasie zajęć poruszono również tematykę bezpiecznego zachowania się w lasach i na górskich szlakach podczas burzy. Omówiono niebezpieczeństwa jakie czyhają na dzieci w gospodarstwie rolnym oraz jak należy postępować w stosunku do dzikich i domowych zwierząt, a także co zrobić w razie ataku psa. W tym przypadku dzieci demonstrowały bezpieczną „pozycję żółwia”, która ma chronić przed dotkliwym pogryzieniem przez czworonoga. Dzieciom przypomniano również jak należy zachowywać się w stosunku do obcych i zachować ostrożność w nawiązywaniu z nimi relacji.

- R E K L A M A -

Spotkanie było też okazją do wyjaśnienia wszystkim małym uczestnikom do czego służy numer alarmowy 112 i w jakich sytuacjach należy z niego korzystać.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: