Zderzenie dwóch ciężarówek. Strażacy rozcinali auto, aby uratować kierowcę [ZDJĘCIA]

Do bardzo groźnego wypadku doszło dziś w powiecie kutnowskim, gdzie zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Na miejscu działania prowadziły wszystkie służby ratunkowe.

- R E K L A M A -

W piątek 3 lutego około godziny 14:45 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bedlno.

Po dojeździe służb na miejsce, okazało się, że doszło tam do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Według wstępnych informacji samochód ciężarowy z przyczepą skręcał w lewo, a z przeciwka jechała druga ciężarówka, która uderzyła w zestaw.

- R E K L A M A -

„Strażacy wykonali dostęp narzędziami hydraulicznymi do kierowcy znajdującego się w ciężarówce. Był przytomny, został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego” – mówi mł. bryg. Mariusz Jagodziński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

„61-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego kierujący pojazdem ciężarowym marki Man wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki man 27-letniemu mieszkańcowi powiatu kutnowskiego. 27-latek został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Kutnie, jego obrażenia są w trakcie ustaleń. Kierujący byli trzeźwi – dodaje mł. asp. Justyna Cywka z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Ruch na tym odcinku jest mocno utrudniony i odbywa się wahadłowo. W związku z trudnymi warunkami panującymi na drogach w regionie, służby apelują do kierowców o szczególną ostrożność.

ZDJĘCIA Z MIEJSCA ZDARZENIA:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: