Zderzenie kilku aut na Sklęczkowskiej, jedna osoba zabrana do szpitala [ZDJĘCIA]

Jedno auto uderzyło w drugie, a w konsekwencji 7 uległo uszkodzeniu. Policjanci kutnowskiej drogówki wyjaśniali okoliczności zdarzeń drogowych, które miały miejsce na drodze krajowej 92 w Kutnie.

- R E K L A M A -

15 czerwca 2023 roku w godzinach porannych, na drodze krajowej 92 w Kutnie, doszło do zdarzeń drogowych w których brało udział siedem samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mieliśmy do czynienia aż z trzema kolizjami, które były efektem domina.

– Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Przez kilkadziesiąt minut ruch w tym miejscu był znacznie utrudniony. Na szczęście żaden z uczestników nie doznał poważniejszych obrażeń i wszyscy kierowcy byli trzeźwi – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Policja apeluje:

Zachowaj bezpieczną odległość umożliwiającą bezkolizyjne zatrzymanie pojazdu od pojazdu poprzedzającego i dostosuj prędkość do warunków panujących na jezdni. Policjanci apelują do kierowców o ogromną ostrożność i uwagę, szczególnie na trasach o dużym natężeniu ruchu. Pamiętaj, że im większy dystans pomiędzy pojazdami, tym dłuższy czas na reakcję w przypadku niespodziewanej sytuacji i większe szanse na uniknięcie kolizji.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: