reklama
reklama

(ZDJĘCIA/WIDEO) 27 lat służby, setki interwencji… Zdzisław Pęgowski żegna się z kutnowską strażą pożarną

Po 27 latach starszy kapitan Zdzisław Pęgowski odchodzi ze służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. – Jestem dumny, że znalazłem się w tak zacnym gronie – mówił emerytowany już strażak.

- R E K L A M A -

Z. Pęgowski przez ostatnie 9 lat był dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz oficerem prasowym kutnowskich strażaków.

Dziś kilka minut po godzinie 8 przed gmachem PSP w Kutnie odbyła się specjalna uroczystość, podczas której odczytano rozkaz informujący o zakończeniu służby przez st. kpt. Zdzisława Pęgowskiego. Nie brakowało przemówień między innymi komendanta Myszkowskiego czy Mariusza Jagodzińskiego. Odchodzący na emeryturę strażak otrzymał wiele życzeń i upominków. – Drzwi komendy są dla Ciebie zawsze otwarte – mówił komendant kutnowskiej straży.

- R E K L A M A -

Głos zabrał również sam zainteresowany.

Nadeszła wiekopomna chwila… Myślałem, że może napiszę sobie jakieś uroczyste przemówienie, ale doszedłem do wniosku, że słowami nie da się przekazać tego wszystkiego, co bym chciał powiedzieć, szczególnie tych emocji. Chciałbym Wam wszystkim podziękować serdecznie za te lata praca – mówił Zdzisław Pęgowski. – W 2014 roku tworzyliśmy książkę o historii kutnowskiej straży i jest tam lista ponad 500 zasłużonych kutnowskich strażaków… Powiem tak niematematycznie, ale… z większą połową miałem zaszczyt pracować lub ich poznać. Zawsze byłem, jestem i będę dumny z polskich, kutnowskich strażaków i cieszę się, że znalazłem się w tak zacnym gronie.

- R E K L A M A -

Redakcja Panoramy Kutna pragnie serdecznie podziękować Zdzisławowi Pęgowskiemu za owocną i zawsze profesjonalną współpracę!

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: