Wiadomości KutnoLifestyleZdjęcia 360 stopni – inny wymiar prezentacji produktowej

Zdjęcia 360 stopni – inny wymiar prezentacji produktowej

Korzystanie z usług sklepów internetowych stało się naszą codziennością. Nawet nie tylko dlatego, że to po prostu wygodny zamiennik tradycyjnych zakupów. Chociaż to również jest cenne udogodnienie, że zamiast stać w kolejkach do kasy, możemy za pośrednictwem kilku kliknięć kupić wszystko, czego akurat potrzebujemy. Zwykle zaglądamy do e-sklepów, ponieważ mają one znacznie bogatszy asortyment niż placówki fizyczne. Jak jednak zachęcić nabywców do tego, aby z jeszcze większym entuzjazmem sięgali po nasze produkty? Odpowiedzią na to pytanie są zdjęcia 360 stopni. Całkowicie nowatorski i nowoczesny sposób ukazywania swojej oferty.

- Reklama -

Sprawdź realizację zdjęć 360 na: https://fp360.pl/uslugi/zdjecia-obrotowe-360/

Wbrew pozorom fotografie obrotowe wcale nie są aż tak nowym rozwiązaniem, jak można się spodziewać. Przypomnimy sobie telezakupy, w ramach których często reklamowany produkt pojawiał się na specjalnej, obracającej się podstawce. To właśnie dzięki temu kamera mogła objąć akcesorium z każdej strony, widz natomiast zyskiwał dostęp do każdego kąta, w jakim można dany produkt ukazać.  Zdjęcia kosmetyków, akcesoriów beauty, elektroniki, naczyń… W zasadzie wszystko można – wręcz należy – przedstawić tak, aby dało się spojrzeć na nie z interesującej klienta strony.

Zdjęcia 360 – jak wygląda to w praktyce?

- Reklama -

Chociaż fotografie obrotowe łatwo można pomylić z plikami GIF, tak naprawdę są to sprawnie połączone zdjęcia wykonane z określonej perspektywy. Z technicznego punktu widzenia więc – zdjęciom 360 bliżej do sprytnie zakamuflowanego pokazu slajdów niż do animacji. Oczywiście wiele też zależy od sposobu implementacji takiego pliku na stronie. Zdarzają się osoby, które decydują się na prezentacje produktu w formie filmu wideo. Trzeba jednak przyznać, że znacznie ciekawiej wyglądają takie rozwiązania, które można swobodnie przesuwać za pomocą myszki.

Proces produkcyjny zdjęć 360 jest wymagający – zarówno w aspekcie umiejętności operatorskich, jak i przygotowania lamp, statywu oraz sceny, na której postawimy produkt. Nie jest to więc przedsięwzięcie dla każdego. Najlepszym wyjściem dla przedstawiciela e-sklepu chcącego postawić na tę metodę prezentacji produktów, będzie kontakt z profesjonalistami z przedsiębiorstwa fp360. Nie dość, że zapewnią nam oni fachowo wyglądające fotografie obrotowe, to jeszcze z przyjemnością zaimplementują je na naszej stronie.

Zdjęcia kosmetyków w obrocie

- Reklama -

Nie wszystkie opcje zakupowe sprawdzą się w ramach fotografii obrotowej. Ubrania w zasadzie nie potrzebują jej zupełnie, często wystarczy zdjęcie frontu oraz tyłu odzieży, aby klient miał podstawę do podjęcia decyzji zakupowej. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się zdjęcia kosmetyków. Okazuje się, że klienci są zainteresowani nie tylko sposobem ich użytkowania, ale także – wyglądem. Trudno się zresztą dziwić. Wystarczy przejrzeć propozycje od znanych marek, aby przekonać się, że samo opakowanie często wygląda jak małe dzieło sztuki. W takim przypadku zdjęcia 360 sprawdzą się doskonale, a na finezyjnie wykonanym naczyniu widać będzie wszystkie załamania światła i interesujące nabywców kąty.

Sprawdź także zdjęcia kosmetyków na: https://fp360.pl/uslugi/zdjecia-produktow-poznan/kosmetyka-i-perfumy/

Materiał zewnętrzny

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: