reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Akcja policji na Podrzecznej – mieszkańcy protestują ws. wyborów

Kilka radiowozów policji pojawiło się na parkingu przy ul. Podrzecznej, gdzie odbywać miał się protest przeciwko majowym wyborom. Wszystko wskazuje na to, że zostaną ukarani w związku ze złamaniem obowiązujących aktualnie w Polsce obostrzeń.

Jak mówią organizatorzy protestu, akcja miała polegać na przejeździe samochodami przez Kutna z kartkami #niedlawyborów. Chętni zebrali się przed godziną 21 na parkingu przy ul. Podrzecznej i czekali na nich już funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej.

- R E K L A M A -

Policjanci wylegitymowali uczestników „protestu” i prawdopodobnie zostaną ukarani mandatami za złamanie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa.

AKTUALIZACJA: – Policjanci podjęli interwencję, wylegitymowali osoby zgromadzone, z uwagi na odmowę przyjęcia mandatów karnych wobec 5 osób sporządzone zostaną wnioski o ukaranie da sądu – informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się

Przypomnijmy, w Polsce obowiązują obecnie obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. W związku z tym wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się.

Na czym polega? Wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry.

- R E K L A M A -

Przemieszczać się możesz w przypadku:

  • dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi),
  • wykonywania czynności związanych z realizacją zadań określonych w ustawie – Prawo łowieckie i ustawie o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz zakupu towarów i usług z nimi związanych.

ZOBACZ GALERIĘ:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: