(ZDJĘCIA) Archeolodzy wciąż badają Plac Wolności. Co udało im się odkryć?

Archeolodzy w dalszym ciągu prowadzą badania na Placu Wolności. Co udało im się znaleźć? Informacjami na ten temat w internecie podzielił się zastępca prezydenta Kutna Zbigniew Wdowiak.

- R E K L A M A -

Dla pasjonatów archeologii plac Wolności mógłby się nazywać placem Studni, bo znaleziono już 5 (słownie pięć) tego rodzaju obiektów. Plac jest zatem miejscem jednego z większych zgrupowania studni na kilometr kwadratowy. Dawni mieszkańcy Kutna bardzo dbali o swoje studnie (nie dbali o archeologów) – nie wrzucali do nich monet, biżuterii ani innych cennych rzeczy. Dlatego badacze nie są zadowoleni i chcą kopać jeszcze… – komentuje w mediach społecznościowych Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

Włodarz miasta zamieścił również fotografie z placu budowy. Widać na nich, jak bardzo do przodu posunęły się prace związane z rewitalizacją Pl. Wolności.

- R E K L A M A -

W części zachodniej i północnej plac Wolności to już zaawansowana budowa – trwają prace związane ze zbrojeniem i betonowaniem płyt fundamentowych oraz ścian, rozpoczęto montaż słupów. Jeśli archeolodzy nie odkryją kolejnych studni zabudowana zostanie także część zachodnia placu. Oby… – dodaje Z. Wdowiak.

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: