reklama
reklama

(ZDJĘCIA) „Azory” razem z AMZ i FSO Syrena. Podpisano porozumienia

Wczoraj odbył się Regionalny Kongres Zawodowy w Kleszczowie organizowany przez Wojewodę Łódzkiego i Łódzkiego Kuratora Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

- R E K L A M A -

Głównym celem kongresu było upowszechnienie zmian w szkolnictwie branżowym; przedstawienie rozwiązań zwiększających wpływ pracodawców na funkcjonowanie kształcenia zawodowego.

Podczas kongresu Zespół Szkół Nr 4 w Kutnie – Azorach podpisał dwa porozumienia – patronaty z firmą AMZ – Kutno i FSO Syrena na kształcenie w Branżowej Szkole I stopnia w zawodach potrzebnych na rynku pracy.

- R E K L A M A -

W AMZ – Kutno uczniowie będą kształcić się w zawodach lakiernik samochodowy, elektromechanik, ślusarz i stolarz, a w FSO Syrena w zawodach operator obrabiarek skrawających oraz monter maszyn i urządzeń.

W ramach patronatu oprócz kształcenia w rzeczywistych warunkach pracy zaplanowane są stypendia dla wyróżniających się uczniów.

- R E K L A M A -

Istotnym punktem programu było wręczenie Nagrody Ministra Edukacji dla PKP PLK S.A. za objęcie programem stypendialnym uczniów Zespołu Szkół Nr 4 w Kutnie – Azorach na kierunku transport kolejowy.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: