(ZDJĘCIA) Będą kolejne inwestycje w kutnowskiej strefie

W poniedziałek, 23 września w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło się uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu na nowe projekty inwestycyjne zlokalizowane na terenie Łodzi, Kutna, Sieradza, powiatu pabianickiego, tomaszowskiego, płockiego oraz wołomińskiego.

- R E K L A M A -

Łącznie decyzje odebrało 9 firm, w tym firma Moje Bambino Sp. z o.o. działająca w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Poza przedstawicielami firm, udział w uroczystości wziął również Zastępca Prezydenta Miasta Kutna Jacek Boczkaja.

Firma Moje Bambino jest liderem na rynku wyposażenia placówek edukacyjnych w Europie Środkowej. Zapewnia kompleksową obsługę żłobków, przedszkoli i szkół oferując szeroką ofertę produktów, które umożliwiają aranżowanie nowoczesnych, estetycznych i bezpiecznych pomieszczeń sprzyjających edukacji dziecka. Spółka nabyła obiekt produkcyjny po firmie Mondi, przy ul. Żołnierskiej.

- R E K L A M A -

Decyzje o wsparciu w Podstrefie Kutno w 2019 roku otrzymały już 3 firmy: Sirmax Polska Sp. z o.o., Logistiko Sp. z o.o., Moje Bambino Sp. z o.o. Sp. K.

21 sierpnia 2019 r. minęło 18 lat od utworzenia Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecnie łączne zatrudnienie w firmie działających w Podstrefie Kutno to ok. 3000 osób, a łączne nakłady inwestycyjne firm przekraczają 2,8 mld zł.

- R E K L A M A -

Aktualnie realizowane inwestycje to dobiegająca końca rozbudowa Fresenius Kabi Polska, Sirmax Polska oraz TAP Kutno. Rozpoczęła się także przebudowa zakładu Kellogg’s. To największy projekt inwestycyjny w historii kutnowskiej podstrefy, którego wartość to blisko 314 mln zł.

Zgodnie z nowelizowanymi w 2018 r. przepisami dot. specjalnych stref ekonomicznych (Polska Strefa Inwestycji), cała Polska uzyskała potencjalny status specjalnej strefy ekonomicznej. Aby móc korzystać z ulg strefowych, na terenie Kutna wystarczy ponieść minimalne nakłady inwestycyjne od 200 tys. zł (mikroprzedsiębiorstwa) do 10 mln zł (duże przedsiębiorstwa).

reklama

reklama

źródło: UM Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: