reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Będzie bezpieczniej na przejściach w centrum! Ruszyła przebudowa

Już niebawem ma być bezpieczniej na czterech przejściach w ścisłym centrum Kutna. W poniedziałek ruszyły już pierwsze prace przy ul. Barlickiego.

- R E K L A M A -

Pod koniec stycznia kutnowski magistrat poinformował, że do końca kwietnia mają zostać zmodernizowane przejścia dla pieszych przy ul. Barlickiego. Zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowo-Usługowym „Elbema”.

Bezpieczniej będzie na pasach przy: ul. 29 Listopada/ Maja, Barlickiego/Witosa, Barlickiego/Nawrot i Barlickiego/Długosza.

- R E K L A M A -

Jako pierwsze zmodernizowane – między innymi doświetlone – zostanie przejście na ul. Barlickiego, przy wejściu na ul. Nawrot.

Jak informuje biuro prasowe UM Kutno, termin zakończenia prac przewidziano na koniec kwietnia 2020 roku. Koszt zadania wyniesie około 55 tysięcy złotych.

- R E K L A M A -

Poprawią bezpieczeństwo na 10 przejściach

Na początku roku prezydent Zbigniew Burzyński zapowiedział, że w najbliższym czasie wiele przejść dla pieszych zostanie doświetlonych. Wspólnie z policją jako najniebezpieczniejsze „zebry” wytypowano:

– Ciąg ulicy Barlickiego (cztery przejścia)
– Mickiewicza, przy moście
– Skrzyżowanie Łęczyckiej/Hoffmanowej
– Skrzyżowanie Kościuszki/Dąbrowskiego
– Skrzyżowanie Kościuszki/Chodkiewicza
– Warszawskie Przedmieście, przy MOPS-ie
– Troczewskiego, przy moście
– Skłodowskiej, przy Spokojnej
– Skłodowskiej, przy Zdrojowej
– PKP, przy zatoczce

ZOBACZ GALERIĘ:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: