Wiadomości KutnoKutno(ZDJĘCIA) Będzie zielone światło dla Zielonej osi?

(ZDJĘCIA) Będzie zielone światło dla Zielonej osi?

Do pięciu razy sztuka? W poniedziałek kutnowski magistrat poinformował o otwarciu ofert dotyczących budowy Zielonej Osi Miasta. Kwoty niestety po raz kolejny są wyższe niż zakładano, ale wydaje się, że inwestycja jeszcze nigdy nie była tak bliska realizacji.

- Reklama -

W poniedziałek oficjalnie otworzono koperty z ofertami, jakie wpłynęły na przetarg dotyczący budowy Zielonej Osi Miasta. Inwestycja została podzielona na dwie części.

- Reklama -

Pierwsza część zamówienia dotyczy między innymi budowy ścieżki turystycznej pieszo-rowerowej i miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 5 467 347,02 PLN. Druga część dotyczy zagospodarowania terenów nad Ochnią i budowę rozarium. Tutaj miasto dysponuje kwotą 8 977 429,14 PLN.

Na pierwszą część swoje oferty złożyło trzech wykonawców:

- Reklama -

Konsorcjum firm: Lider – ZIELONY OGRÓD Sp. z o.o.; Partner – Firma Remontowo – Budowlana „LIPOWSKI” Spółka Jawna Grzegorz Lipowski (6 779 760,00 PLN)
Konsorcjum firm: Lider – BAUCOM TRADE&SERVICES Sp. z o.o.; Partner – Active Energy Ryszard Kasztelan (6 269 310,00 PLN)
Konsorcjum firm: Lider – Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „TRAKT” Bobrzak, Tecław Sp. j. ; Partner – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „HYDROBUD” Paweł Złotowski; Partner – Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane „MAWEX” Włodzimierz Pawłowski; Partner – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. (6 883 080,00 PLN)

Druga część spotkała się z mniejszym zainteresowaniem i wpłynęła tylko jedna oferta:

Konsorcjum firm: Lider – Active Energy Ryszard Kasztelan; Partner – BAUCOM TRADE&SERVICES Sp. z o.o. (9 683 040,00 PLN)

Chyba już nic nie da się urwać i o ile oferty będą OK, a Rada Miasta zdecyduje o dołożeniu kasy, to podpiszemy umowy z wykonawcami. Tak więc jeszcze kilka dni i wszystko będzie jasne! – skomentował w mediach społecznościowych Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

ZOBACZ WIZUALIZACJE:

fot. UM Kutno / wizualizacja
fot. UM Kutno / wizualizacja
fot. UM Kutno / wizualizacja
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: