(ZDJĘCIA) Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kutna

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Kutna nastąpiła wyjątkowa chwila. Harcerze hufca ZHP Kutno przynieśli na obrady Betlejemskie Światło Pokoju.

- R E K L A M A -

Z rąk harcerzy światło odebrali zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja oraz przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora i wiceprzewodniczący Grzegorz Chojnacki.

reklama

Jaka jest idea Betlejemskiego Światła Pokoju?

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

- R E K L A M A -

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

reklama

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

- R E K L A M A -

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

źródło: UM Kutno

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: