(ZDJĘCIA) „Białe zjemy to wyrośniemy”, ruszył projekt w żłobku miejskim

Dziś w Żłobku Miejskim „Wesoła łąka” w Kutnie rozpoczął się projekt „Białe zjemy to wyrośniemy!”. Organizatorem programu jest I Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych.

- R E K L A M A -

Projekt ma na celu promowanie produktów mlecznych w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Będzie to cykl zajęć dydaktycznych, plastycznych dla dzieci oraz konkursy i prelekcje dla rodziców. Jak również wprowadzenie do cotygodniowego jadłospisu żłobkowego „białych śniadań”, na których dzieci samodzielnie decydują co zjedzą spośród przygotowanych potraw.

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się wspólnym śniadaniem przy dużym pięknie zastawionym stole, na którym były m. in.: owieczki, myszki, pingwiny, króliczki, pociągi serowo-warzywne, gąsienice, kwiatki, grzybki. Następnie opiekunki grup przeprowadziły zajęcia dydaktyczne na temat skąd się bierze mleko, przeczytały dzieciom „Opowieści krowy Emilki o jej rodzinie i jak wygląda życie na farmie”. Na koniec zabawy ruchowe: „Krówki do zagrody”. „Każda łatka ci powie, co masz zrobić na zdrowie”, ” Krówka i jej przyjaciele” – informuje Małgorzata Nowicka, dyrektor Żłobka Miejskiego „Wesoła łąka”.

- R E K L A M A -

Serdeczne podziękowanie dla firmy Handel Hurtowy Art. Spożywczymi i Przemysłowymi, Tomasz Lipski za przekazanie produktów mlecznych.

Zakończenie projektu przewidziano na 15 lipca 2020 roku.

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: