Wiadomości KutnoSzkolne(ZDJĘCIA) "Białe zjemy to wyrośniemy", ruszył projekt w żłobku miejskim

(ZDJĘCIA) „Białe zjemy to wyrośniemy”, ruszył projekt w żłobku miejskim

Dziś w Żłobku Miejskim „Wesoła łąka” w Kutnie rozpoczął się projekt „Białe zjemy to wyrośniemy!”. Organizatorem programu jest I Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych.

- Reklama -

Projekt ma na celu promowanie produktów mlecznych w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Będzie to cykl zajęć dydaktycznych, plastycznych dla dzieci oraz konkursy i prelekcje dla rodziców. Jak również wprowadzenie do cotygodniowego jadłospisu żłobkowego „białych śniadań”, na których dzieci samodzielnie decydują co zjedzą spośród przygotowanych potraw.

- Reklama -

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się wspólnym śniadaniem przy dużym pięknie zastawionym stole, na którym były m. in.: owieczki, myszki, pingwiny, króliczki, pociągi serowo-warzywne, gąsienice, kwiatki, grzybki. Następnie opiekunki grup przeprowadziły zajęcia dydaktyczne na temat skąd się bierze mleko, przeczytały dzieciom „Opowieści krowy Emilki o jej rodzinie i jak wygląda życie na farmie”. Na koniec zabawy ruchowe: „Krówki do zagrody”. „Każda łatka ci powie, co masz zrobić na zdrowie”, ” Krówka i jej przyjaciele” – informuje Małgorzata Nowicka, dyrektor Żłobka Miejskiego „Wesoła łąka”.

Serdeczne podziękowanie dla firmy Handel Hurtowy Art. Spożywczymi i Przemysłowymi, Tomasz Lipski za przekazanie produktów mlecznych.

- Reklama -

Zakończenie projektu przewidziano na 15 lipca 2020 roku.

reklama

reklama

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: