(ZDJĘCIA) Biskup Andrzej Dziuba odwiedził uczniów „Jedynki”

W progach Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie gościł ostatnio Jego Ekscelencja Biskup Andrzej Franciszek Dziuba wraz z asystą, a także w towarzystwie proboszcza parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Kutnie – Mirosława Romanowskiego i księdza dziekana Jerzego Swędrowskiego.

- R E K L A M A -

Na początku uroczystości, w imieniu wszystkich zebranych (dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników administracji oraz obsługi, a także uczniów) księdza biskupa powitała p. Małgorzata Bartosik, która we wzruszających i ciepłych słowach podkreśliła, że dla całej społeczności szkolnej jest to bardzo ważne i wyjątkowe wydarzenie.

W dalszej części spotkania miał miejsce słodki poczęstunek, w trakcie którego prowadzono rozmowy na temat życia szkoły, a także problemów, które współcześnie dotykają młodych ludzi i często odciskają ogromne piętno na ich dorosłym życiu.

- R E K L A M A -
reklama

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez p. Magdalenę Frankowską oraz Małgorzatę Bartosik, po której ksiądz biskup skierował słowo do występujących (pięknie recytujących poezję Jana Pawła II), jak również wszystkich zebranych, w którym przypomniał o bardzo ważnym zadaniu nałożonym na Jego osobę, jakim jest „nauczanie słowem i życiem, czym powinno być Boga miłowanie”.

Wizyta została zakończona zwiedzaniem budynku szkoły, m.in. sali terapii sensorycznej, hali sportowej, a także obserwowaniem zajęć lekcyjnych przeprowadzonych przez p. Wiolettę Włodarczyk.

- R E K L A M A -

„Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci. Były to bowiem podniosłe, wzruszające, ale zarazem pełne serdeczności chwile. Na pewno na długo zachowamy w sercach słowa, że każdy z nas może stać się pięknym człowiekiem, jeśli będzie żył w zgodzie z samym sobą i swoimi przekonaniami” – komentują przedstawiciele „Jedynki”.

reklama

reklama

źródło: SP nr 1 w Kutnie

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: