Wiadomości KutnoKutno(ZDJĘCIA) Biskup odwiedził chorych w kutnowskim szpitalu

(ZDJĘCIA) Biskup odwiedził chorych w kutnowskim szpitalu

Dziś Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w kutnowskim szpitalu pojawił się ksiądz biskup Andrzej Franciszek Dziuba.

- Reklama -

Obchody Światowego Dnia Chorego w Kutnie zainaugurowała msza święta w kaplicy szpitalnej odprawiona w intencji chorych i pracowników służby zdrowia przez biskupa Dziubę i dziekana kutnowskiego ks. Jerzego Swędrowskiego.

- Reklama -

Wzięli w niej udział pacjenci naszego szpitala, a także przedstawiciele władz powiatu: starosta – Daniel Kowalik, wicestarosta – Marek Jędrzejczak, oraz członkowie zarządu powiatu: Tomasz Walczewski, Marek Kubasiński. Urząd Miasta reprezentował prezydent Kutna – Zbigniew Burzyński.

We mszy uczestniczyli także: prezes KSS Sp z o.o. Andrzej Pietruszka, oraz prokurenci Irena Dałek, dyrektor ds. pielęgniarstwa i Kamil Krzewicki, kierownik działu controlingu wraz z szpitalnym kapelanem ks. Romanem Wójcikiem i pracownikami szpitala.

- Reklama -

– Chcemy podążać za tym co zostawił nam święty papież Jan Paweł II, kiedy po raz pierwszy, 27 lat temu ogłosił Światowy Dzień Chorego – mówił ks. biskup Dziuba. – Nie ma ludzi na ziemi , którzy nie doświadczyliby cierpienia. Choroba i cierpienie może dotknąć każdego. Dlatego szpital to szczególne miejsce na ziemi. Jest przejawem tego co jest nadzieją. Nadzieją, że lekarz może pomóc, a chory tej pomocy doświadczyć. Za to będziemy Panu Bogu dziękować – dodał mówiąc do uczestników eucharystii.

Po mszy św. ks. bp Dziuba odwiedził najmłodszych pacjentów naszego szpitala przebywających w oddziale pediatrii a następnie poświęcił szpitalny oddział ratunkowy, który już wkrótce po zakończonym remoncie, zacznie przyjmować pacjentów.

Chciałbym gorąco podziękować za wsparcie finansowe jakiego udzielił nam pan prezydent Kutna – Zbigniew Burzyński i radni miasta przekazując nam milion złotych, podobnie zresztą jak pan starosta Daniel Kowalik, jako właściciel spółki – mówił prezes szpitala Andrzej Pietruszka. – Cała inwestycja to prawie 8 milionów złotych i 1400 metrów kwadratowych wyremontowanych pomieszczeń w których będziemy ratować ludzkie życie i zdrowie.

Światowy Dzień Chorego to chrześcijańskie święto obchodzone corocznie 11 lutego. Ustanowił je papież Jan Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. Rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża Polaka.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: