Wiadomości KutnoNa sygnale(ZDJĘCIA) Bohaterska postawa policjantów. Uratowali staruszkę z pożaru!

(ZDJĘCIA) Bohaterska postawa policjantów. Uratowali staruszkę z pożaru!

Dwóch policjantów z kutnowskiej drogówki brało udział w akcji ratowniczej, w związku z pożarem, do którego doszło w budynku gospodarczym w miejscowości Wieszczyce. Sprawna i szybka akcja pozwoliła policjantom wyprowadzić z zagrożonego budynku 82-letnią kobietę.

- Reklama -

W nocy z 25 na 26 maja 2019 roku policjanci z kutnowskiej komendy podczas patrolu ok godz. 3.50 zostali poinformowani przez jednego z obywateli, że nieopodal miejscowości Wieszczyce widział kłęby dymu.

- Reklama -

Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Na posesji zastali młodą kobietę, od której dowiedzieli się, że w budynku mieszkalnym bezpośrednio przylegającym do palącego się pomieszczenia znajduje się starsza kobieta.

Weszli do budynku, starając się zlokalizować gdzie może się ona znajdować . Było to bardzo trudne ponieważ budynek był już mocno zadymiony co ograniczało widoczność. W trakcie przeszukiwania pomieszczeń pękały szyby, jednak policjanci nie poddawali się. Ostatecznie w jednym z pomieszczeń odnaleźli kobietę. Mundurowi wyprowadzili 82-latkę na zewnątrz – komentuje asp. sztab. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

- Reklama -

Ewakuowali również w bezpieczne miejsce wszystkie osoby znajdujące się na zewnątrz budynku i wrócili z powrotem do pomieszczeń aby sprawdzić czy żadna osoba ani zwierzę nie pozostało w środku.

W całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał i nie wymagał pomocy medycznej. Na miejsce dojechała również straż pożarna. Sprawna i szybka akcja wszystkich służb ratunkowych zapobiegła tragedii.

O pożarze w Wieszczycach pisaliśmy tutaj:

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: