reklama
  • Przemysław Błaszczyk Senat

(ZDJĘCIA) Centrum Seniora oficjalnie otwarte!

W sobotę 22 września rozpoczęły się Kutnowskie Dni Seniora, które w tym roku nabierają szczególnego charakteru. Z myślą o potrzebach Seniorów oddany został do użytku nowy obiekt – Centrum Seniora. Prezydent Zbigniew Burzyński przekazał przedstawicielom Seniorów symboliczny Klucz do Miasta, jak również do nowego obiektu.

- R E K L A M A -

Koszt inwestycji to kwota ponad 2 200 000 zł, w tym dofinansowanie unijne w wysokości 1 400 000 zł.

Prezydent wyraził nadzieję, że będzie to miejsce spotkań kutnowskich seniorów oraz przedstawicieli licznych organizacji pozarządowych działających na terenie miasta.

- R E K L A M A -

Chcemy, żeby to miejsce dobrze funkcjonowało dlatego zamierzamy powołać Kutnowską Radę Seniora, która będzie współuczestniczyła w określaniu najważniejszych kierunków polityki senioralnej na terenie miasta. Wiemy, że wiek dojrzały ma też swoje bolączki. Na terenie kompleksu przy ul. Wyszyńskiego obejmującego m.in. mieszkania chronione planujemy uruchomić ośrodek zapewniający pomoc rehabilitacyjną, terapeutyczną i inne szeroko rozumiane wsparcie – mówił Prezydent Zbigniew Burzyński na otwarciu centrum.

Dodał również, że w procesie integracji środowiska senioralnego z pewnością pomoże Klub Seniora, który rozpocznie swoją działalność w październiku w Dworku Modrzewiowym przy ul. Narutowicza.

- R E K L A M A -

W imieniu Seniorów głos zabrała Maria Wierzbicka, Przewodnicząca Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie.

Bardzo się cieszymy, że od kilkunastu lat widzi się w nas nie tylko babcie do niańczenia wnuków, nie tylko dziadków do klejenia zabawek, ale widzi się w nas pełnoprawnych obywateli tego miasta, ludzi i społeczników – mówiła Maria Wierzbicka.

Następnie miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi, oraz poświęcenie budynku Centrum Seniora, którego dokonał ks. Piotr Jóźwiak z Parafii p.w. św. Wawrzyńca w Kutnie.

Dla przybyłych gości i seniorów z recitalem wystąpił Robert Kudelski. Zaprezentował się również kabaret „Może się uda” Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie.

W trakcie uroczystości otwarcia Kutnowskich Dni Seniora i Centrum Seniora można było zapoznać się ze skierowaną do Seniorów ofertą instytucji: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie oraz Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Kutnowskie Dni Seniora trwają do 30 września 2018 r. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. koncert Tomasza Stockingera, występ KABARETU „KaŁaMasz” w wykonaniu aktorów serialu „RANCZO”, spektakl teatralny pt. „Opera mydlana” w wykonaniu Teatru „Czemu nie” Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie, seanse filmowe, zajęcia sportowe w Aquaparku Kutno, turniej brydża sportowego, zawody wędkarskie, strefę zdrowia dla Seniorów, spotkanie z dietetykiem, akcję „KOPERTA ŻYCIA”, warsztaty „Neurofitness dla osób starszych” oraz Bale Seniora.

Nie przegap: