Wiadomości KutnoNa sygnale(ZDJĘCIA) Co się dzieje przy przejazdach kolejowych w Kutnie? Wzmożone działania policji

(ZDJĘCIA) Co się dzieje przy przejazdach kolejowych w Kutnie? Wzmożone działania policji

5 marca 2018 roku na terenie powiatu kutnowskiego prowadzone są wzmożone działania policyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych.

Głównym celem działań jest przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców i pieszych przekraczających przejazdy kolejowe, a tym samym zmniejszenie liczby wypadków w tych miejscach. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów drogowych w obrębie przejazdów kolejowych.

- Reklama -

Z danych wynika, że przyczyną wielu zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierujących. Notorycznie lekceważą oni znak STOP, objeżdżają półrogatki lub przejeżdżają tuż pod zamykającymi się zaporami. Policjanci podczas prowadzonych działań sprawdzają również trzeźwość kierujących. Pamiętajmy, że w konfrontacji z pociągiem, każdy samochód, który znajdzie się na torach, nie będzie miał szans.

- Reklama -

Apelujemy więc o rozsądek w rejonie przejazdów kolejowych. Opuszczające się zapory i czerwony sygnalizator zwiastują nadjeżdżający pociąg, dlatego w takiej sytuacji należy zwolnić, zatrzymać się i pod żadnym pozorem nie wjeżdżać na tory, bo może dojść do tragedii.

Działania dzisiejsze są realizowane przy współpracy Straży Ochrony Kolei w Kutnie, którzy wspólnie z funkcjonariuszami policji rozdają kierowcom ulotki informujące o konsekwencjach nie przestrzegania przepisów na przejazdach kolejowych.

- Reklama -

Mundurowi zawitali również w dniu dzisiejszym do szkół podstawowych gdzie przestrzegali najmłodszych przed zagrożeniami wynikającymi z nieostrożnego korzystania z przejazdów kolejowych. Dzieci otrzymały kolorowanki i zeszyty edukacyjne związane z dzisiejszymi działania.

źródło: KPP Kutno

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: