Wiadomości KutnoKutno(ZDJĘCIA) Co się stało na Oporowskiej? Jest komunikat policji. Pijany kierowca stracił uprawnienia

(ZDJĘCIA) Co się stało na Oporowskiej? Jest komunikat policji. Pijany kierowca stracił uprawnienia

Kutnowska policja wydała oficjalny komunikat w sprawie wczorajszej kolizji przy ul. Oporowskiej, gdzie uszkodzonych zostało łącznie 5 aut. Jak się okazało, jeden z kierowców był pijany!

- Reklama -

Jak mówi asp. sztab. Edyta Machnik z KPP Kutno, w czwartek 13 lutego 2020 ok. godz. 14:10 policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej przy ul. Oporowskiej.

- Reklama -

Jak wynikało z ustaleń policjantów, mężczyzna kierujący seatem ibizą podczas wyjeżdżania z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się pojazdowi opel astra. W wyniku zderzenia opel, którym kierował 31- letni mieszkaniec naszego powiatu przebił się przez barierkę ochronną i zatrzymał na parkingu sklepu wielkopowierzchniowego gdzie uszkodził trzy zaparkowane tam samochody osobowe – komentuje E. Machnik.


Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, łącznie uszkodzonych zostało 5 pojazdów. Policjanci zbadali trzeźwość kierujących biorących udział w kolizji.

- Reklama -

Kierujący seatem ibizą był trzeźwy, natomiast siedzący za kierownicą pojazdu opel astra miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwemu kierowcy mundurowi zatrzymali uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym – wyjaśnia oficer prasowy KPP Kutno.

W wyniku kolizji uszkodzonych zostało 5 samochodów.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to nie tylko złamanie przepisów karnych i odpowiedzialność przed sądem; nietrzeźwy kierowca to również potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:


- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: