(ZDJĘCIA) Co się stało na Wilczej? Policja zabiera głos

Zdjęcia z wczorajszego zdarzenia drogowego na ul. Wilczej obiegły całe Kutno. Wielu z Was zastanawiało się, jak mogło dojść do tej niecodziennej sytuacji. Głos w sprawie zabrała kutnowska policja.

- R E K L A M A -

Do zdarzenia doszło 30 sierpnia około 10.50.

Kobieta kierująca chevroletem zaparkowała swój samochód na parkingu o lekkim nachyleniu i opuściła pojazd. Podczas jej nieobecności auto stoczyło się i przejeżdżając pas zieleni wjechało na zaparkowanego citroena. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie został ranny. Jak się okazało 43 – letnia kobieta nie zaciągnęła hamulca ręcznego i pozostawiła pojazd na tzw. luzie – komentuje asp. sztab. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

- R E K L A M A -

Policjanci przypominają o obowiązku zabezpieczenia parkowanych samochodów. Przepisy dokładnie regulują kwestią zatrzymania i postoju. Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku. Niestosowanie zaleceń grozi mandatem w wysokości do 500 zł.

Pamiętajmy, aby wysiadając z samochodu upewnić się, czy pojazd został właściwie zabezpieczony oraz czy nie utrudnia ruchu innym kierowcom i pieszym, a przede wszystkim nie stanowi zagrożenia dla ich zdrowia i życia – apelują mundurowi.

- R E K L A M A -

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MIEJSCA ZDARZENIA:

(ZDJĘCIA) Niecodzienny wypadek na Wilczej, auto zjechało z parkingu i…
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: