(ZDJĘCIA) Co słychać na placach budowy? Sprawdź postęp prac w Pałacu Saskim i na Pl. Wolności

Kutnowski magistrat poinformował o bieżącym etapie realizacji dwóch największych inwestycji w centrum Kutna. Mowa o Pałacu Saskim oraz rewitalizacji Placu Wolności. Co słychać na terenie budowy?

- R E K L A M A -

Rewaloryzacja Zespołu Pałac Saski w Kutnie

Zakończono prace związane z restauracją i wykonywaniem fundamentów w zachodniej i południowej części Pałacu. Od przyszłego tygodnia wykonawca planuje rozpoczęcie ustawiania konstrukcji drewnianej ścian z częściowym wykorzystaniem elementów zdemontowanych

Jednocześnie prowadzone są prace żelbetowe związane z budową nowej części zespołu czyli pawilonu ekspozycyjnego oraz łącznika podziemnego. Wykonano strop nad piwnicą łącznika podziemnego. Dziś wylewany jest strop nad piwnicą pawilonu ekspozycyjnego.

- R E K L A M A -

Roboty budowlane wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane „KROL” Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Kłodawie za kwotę ok. 31 mln zł.

Rewitalizacja najstarszej, historycznej części Kutna

Trwają prace związane ze zbrojeniem i betonowaniem płyt fundamentowych, ścian i stóp w części wschodniej i północnej. Zakończono prace związane z przebudową kabla średniego napięcia znajdującego się po wschodniej stronie placu. Kontynuowane są badania archeologiczne we wschodniej części placu. Trwają prace związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej na Placu Wolności.

- R E K L A M A -

Zgodnie z projektem w ul. Teatralnej i na Rynku Zduńskim wykonano kanalizację deszczową. Na rynku Zduńskim wykonano przyłącze wodociągowe zasilające projektowaną fontannę.

Inwestycje realizuje firma UNIBEP S.A. z siedzibą w Bielsku Podlaskim, za kwotę ok. 32 mln zł.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: