reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Co słychać w Pałacu Saskim? Najnowsze zdjęcia i informacje

Co słychać na placu budowy Pałacu Saskiego? Kutnowski magistrat podzielił się najświeższymi wieściami i zdjęciami z terenu, gdzie prowadzone są prace budowlane.

Mimo obecnego stanu związanego z pandemią, trwają intensywne prace rewitalizacyjne na terenie muzealnego kompleksu Pałacu Saskiego. Obecnie prowadzony jest montaż elementów konstrukcyjnych dachu i stropów w zachodniej i południowej części Pałacu Saskiego.

- R E K L A M A -

Równolegle przygotowywane są drewniane gonty (drewniany materiał do wykonywania pokryć dachowych) na pokrycie dachu. Jednocześnie trwają prace stolarskie, które pozwolą zamontować ceglane wypełnienia w ścianach pałacu, zgodnie zasadami konstrukcji tzw. muru pruskiego zwanego inaczej konstrukcją szachulcową. W zachowanym pierwotnym skrzydle zabytku prowadzone są działania konserwatorskie polegające na odgrzybianiu, odsalaniu, osuszaniu ścian.

Znaczące postępy widoczne są także w nowych pawilonach ekspozycyjnych, gdzie trwa już montaż i wykończenia pokrycia dachu z blachy, a wewnątrz instalowane są nowoczesne systemy teletechniczne.

- R E K L A M A -

Ponadto w samym budynku ratusza, objętym również kompleksowym remontem, wymieniono pokrycie dachowe na blachę zgodną z zaleceniami służb konserwatorskich i nawiązującą do wyglądu budynku w połowie XIX wieku. Część prac w wieży ratusza została już zakończona, w tym wymiana podłóg, naprawa schodów, natomiast trwa jeszcze montaż instalacji specjalistycznych i elektrycznych. Na ukończeniu są prace związane z naprawą tarcz zegara, który wkrótce powróci na swoje miejsce, ciesząc wzrok mieszkańców Kutna.

Źródło: UM Kutno
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: