(ZDJĘCIA) Czemu tu rośnie palma, czyli dzieci z „Dziewiątki” odwiedziły starostwo

Starostwo Powiatowe w Kutnie odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie wraz z opiekunami. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach grantu oświatowego „Oblicza mojego miasta” .

- R E K L A M A -

Uczniowie klasy 3e podczas kolejnego dnia zimowiska, przybyli do urzędu by poznać siedzibę Powiatu Kutnowskiego, urzędowe obowiązki i zwyczaje oraz Starostę Kutnowskiego.

Gospodarzem spotkania był dyrektor Wydziału Zarządu, Rozwoju i Promocji Powiatu Jacek Saramonowicz, który przybliżył dzieciom mi.in. czym zajmują się urzędnicy starostwa i jakie sprawy można załatwić w urzędzie.

- R E K L A M A -

Starosta Kutnowski Krzysztof Debich powitał gości w małej sali konferencyjnej i obdarował każdego z uczestników półkolonii upominkami promocyjnymi powiatu. Na pytanie Starosty jaki jest najstarszy zabytek powiatu szybko usłyszeliśmy odpowiedź… „szpital”

W spotkaniu uczestniczył Skarbnik Powiatu – Piotr Łaszewski, który opowiadał co finansuje i współfinansuje powiat.

- R E K L A M A -

Standardowo dzieci zgadywały jaka jest wysokość powiatowego budżetu i podpowiadali Skarbnikowi na co można go wydać.

Nasi mali goście mieli okazję zajrzeć do urzędowych pomieszczeń, zasiąść na sali obrad Zarządu Powiatu oraz w ławkach przy, których obradują Radni Powiatu w sali konferencyjnej. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił jako mówca – zabierając głos do mikrofonu.

Dzieci nie rzadko zadawały trudne pytania. Opowiedzenie najmłodszym o pracy w strukturach urzędu to nie łatwa sprawa. Trzeba się natrudzić, by wyniosły ze spotkania nową wiedzę i miłe wspomnienia. Jedną z kwestii trapiących uczniów było: „dlaczego w sali sesji znajduje się palma?”

W trakcie zwiedzania dzieci dowiedziały się o najważniejszych zadaniach realizowanych przez powiat. Była to wyjątkowa lekcja obywatelskości. Dzieci poznały w ten sposób strukturę samorządu, pracę w urzędzie a nawet miały okazję co już stało się tradycją podczas tego typu wizyt zasiadać w fotelu Starosty Kutnowskiego.

Młodzi Obywatele dyskutowali o wyglądzie i historii herbu powiatu.

W podziękowaniu za spotkanie wręczono Staroście oraz prowadzącym spotkanie przygotowane własnoręcznie podziękowania.

Młodzi Obywatele skorzystali z przygotowanego dla nich poczęstunku. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Uczniowie opuścili urząd wzbogaceni o wiedzę i umiejętności z zakresu funkcjonowania Starostwa Powiatowego oraz zasad załatwiania spraw w tym urzędzie.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: