(ZDJĘCIA) Działacze KO chcą, aby w Kutnie powstała nowa rada. Ma dotyczyć…

- poniżej dalsza część artykułu -

Dziś odbyła się konferencja przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, która była poświęcona nowemu pomysłowi dotyczącemu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Temat przybliżyli Martyna Stasiak, Artur Gierula i Przemysław Tobolczyk.

- poniżej dalsza część artykułu -

Chciałbym podziękować za liczne informacje i zgłoszenia, które do mnie dochodzą od stowarzyszeń i fundacji, chcących współpracować. Docelowo powstanie społeczna rada NGOs-ów w mieście i powiecie. Te podmioty przyczyniają się do łatwiejszego życia lokalnego i tego, żeby mieszkańcy mogli sobie swobodnie żyć. Moim zadaniem będzie to, aby wprowadzić innowacyjne rozwiązania, tak aby wyrównać wszystkim szanse. Tak żeby nie było niepotrzebnych zgrzytów i abyśmy wspólnie mogli stworzyć w przyszłości taką federację na cały powiat – mówił Przemysław Tobolczyk, który ma być koordynatorem projektu.

Kwestia dotyczy tego, że chcemy zmienić podejście, jak to wygląda i jak funkcjonuje relacja między władzą a podmiotami ekonomii społecznej. Przed wszystkim uważamy, że należy budować od dołu. Te podmioty najlepiej wiedzą, jakie spotykają problemy i co trzeba rozwiązać. W związku z tym chcemy pełnić rolę służebną, wspierać i pomagać, a także uczyć, jak należy funkcjonować w NGO – dodawał Artur Gierula, powiatowy radny. – Chcemy stworzyć federację takich organizacji, które będą chciały ze sobą współpracować. Może uda nam się z czasem otrzymać taki efekt synergii i rozwiązywać problemy dotykające bezpośredni obywateli. Chcemy służyć pomocą i stwarzać nowe możliwości.

- poniżej dalsza część artykułu -

– Budowanie NGOs-ów to przede wszystkim budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Zapraszamy organizacja do kontaktu z nami. Władza jest dla ludzi, a nie ludzie dla władzy. NGOs-y powinny być podmiotami, a nie przedmiotami – mówiła z kolei Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk.

W marcu mamy poznać kolejny pomysł KO – tym razem autorstwa Martyny Stasiak. Ma on bezpośrednio dotyczyć kobiet.Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama
open