Wiadomości KutnoKultura(ZDJĘCIA) Dziś świętowała kutnowska biblioteka

(ZDJĘCIA) Dziś świętowała kutnowska biblioteka

Choć Dzień Bibliotekarza był na początku maja, to w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Kutnie świętowano dziś. Między innymi zaprezentowano projekt „Cyfrowe Kutno”, a także pochwalono się efektownymi wizualizacjami nowej biblioteki.

Na początku odbyła się konferencja prasowa i prezentacja na temat projektu „Cyfrowe Kutno – 100 lat niepodległości”. Dzięki niemu wszystkie zdigitalizowane materiały można znaleźć na specjalnie uruchomionej stronie www.dlibra.bibliokutno.pl. W systemie na tę chwilę znajduje się ponad 270 publikacji i ich liczba wciąż rośnie.

- Reklama -

Następnie głos zabrali architekci z Grupy Bardzo Twórczej, którzy opowiedzieli i pokazali, jak po przebudowie wyglądać będzie kutnowska biblioteka.

- Reklama -

Nie mogło też zabraknąć życzeń – te dyrektor biblioteki Magdalenie Konczarek złożyli m.in. wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak i starosta Krzysztof Debich.

Po oficjalnej części nadszedł czas na kameralny koncert w wykonaniu Alicji Zientalskiej (sopran) i Joanny Morycińskiej (piano). Na zakończenie dzisiejszej uroczystości wszyscy zaproszeni goście udali się na przepyszny tort.

- Reklama -

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: