(ZDJĘCIA) Dzisiejszej nocy ruszają prace na wiadukcie na Józefowie! Znamy szczegóły inwestycji

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Uwaga kierowcy! Dzisiejszej nocy ruszają prace związane z przebudową wiaduktu na Józefowie. Rozpocznie się pierwszy etap, który ma zostać zakończony w grudniu. Na czym będą polegać prace?

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Działania na wiadukcie na Józefowie, jak mówią przedstawiciele firmy Strabag, ze względów na minimalizowanie uciążliwości budowy, zostały podzielone na dwa etapy.

Etap I to budowa wiaduktu na potrzeby zapewnienia ruchu kolejowego nad starym obiektem. Tutaj rozpoczęcie prac planowane jest na dzisiejszą noc (13.07.2020), a roboty w ramach tego etapu prowadzone będą do grudnia 2020 r. Prace wykonywane w tej fazie nie powodują znaczącej ingerencji w ruch samochodowy jak i pieszy wzdłuż ul. Warszawskie Przedmieście – Józefów.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Z kolei etap II jest związany z wyburzeniem starego obiektu i wybudowaniem w jego miejscu „wanny” żelbetowej, układu drogowego, odwodnienia i oświetlenia, w celu zachowania skrajni pod obiektem o wysokości 3,5m i ruchu dwukierunkowego. Prace przy tym etapie rozpoczną się dopiero po zakończeniu etapu I.

Dokumentacja projektowa zaproponowana przez STRABAG, ogranicza negatywny wpływ prowadzonych robót na ruch drogowy pod obiektem do niezbędnego minimum. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu ustroju nośnego na belkach prefabrykowanych oraz grodzic stalowych. W etapie I utrudnienia w ruchu polegać będą na kilku zamknięciach weekendowych na potrzeby rozbiórki elementów kolidujących z nową konstrukcją (płyty ustroju nośnego), a także na potrzeby ułożenia prefabrykatów nowego ustroju nośnego – powiedział Panoramie Łukasz Mielnik z biura prasowego Strabag sp. z o.o.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

W trakcie prowadzonych prac, jak mówi inwestor, wystąpią także typowe dla procesu budowy niedogodności jak zwiększony hałas czy kurz, za które przepraszamy i które również będziemy starali się minimalizować. – Prosimy też mieszkańców o wyrozumiałość – zawraca się do kutnian Ł. Mielnik.


- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: