PanoramaKutna.plKutno(ZDJĘCIA) Dziury i zapadliska po zalaniach na Al. ZHP, obawy mieszkańców. Radny pyta, co z przebudową kanalizacji

(ZDJĘCIA) Dziury i zapadliska po zalaniach na Al. ZHP, obawy mieszkańców. Radny pyta, co z przebudową kanalizacji

Po zalaniach na Al. ZHP w Kutnie mieszkańcy są pełni obaw. Jak mówi radny Janusz Kołodziejski (Prawo i Sprawiedliwość) wszystko za sprawą popękanych fundamentów, a także powstałych zapadlisk i dziur. Ponadto rajca zwrócił się do władz miasta w sprawie pilnej przebudowy kanalizacji deszczowej na tej ulicy.

-

– Wnoszę interpelację dotyczącą usunięcia szkód powstałych w bloku nr 4 przy Alei ZHP i zbadania stanu technicznego budynku. Część ziemi przy bloku została wymyta i wraz z wodą dostała się do piwnic bloku. Powstały w wyniku tego dziury i zapadliska, które trzeba jak najszybciej uzupełnić i sprawdzić, czy nie naruszyły konstrukcji budynku – pisze do władz miasta radny Janusz Kołodziejski.

Radny Prawa i Sprawiedliwości uważa, że dodatkowo należy sprawdzić szczelność ścian i przewiertów, które były wykonane do różnych instalacji, a przez które wlewała się woda do piwnic.

-

– Posadzka fundamentowa bloku z każdym zalaniem jest coraz bardziej popękana, a jest to najważniejsza część konstrukcyjna budynku. Uważam, że należy zbadać stan techniczny budynku i sprawdzić, czy nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców – dodaje radny Kołodziejski.

-

Do interpelacji radny PiS-u dołączył dokumentację zdjęciową (na dole artykułu). Jak mówi, należy zauważyć, że są to tylko zdjęcia widocznych uszkodzeń struktury bloku, a niewidocznych może być więcej. – Mieszkańcy obawiają się o swoje życie, ponieważ blok od początku istnienia miał tego typu problemy – twierdzi Kołodziejski.

Problem istnieje znacznie dłużej i do tej pory nie został rozwiązany”

Radny PiS-u wystosował ponadto jeszcze jedną interpelację dotyczącą Al. ZHP, a dokładniej przebudowy kanalizacji na tej ulicy. O inwestycji mówi się już od jakiegoś czasu, jednak nie doszła jeszcze do skutku.

– Od początku obecnej kadencji Rady Miasta Kutno zabiegam o rozwiązanie problemu notorycznego zalewania Al. ZHP. Jednak sam problem istnieje znacznie dłużej i do tej pory nie został rozwiązany. Po raz kolejny wnioskuję o przebudowę kanalizacji deszczowej przy wspomnianej ulicy i uznanie tej inwestycji za priorytetową – zwrócił się do prezydenta Kutna radny Kołodziejski.

– Mając świadomość pandemii COVID-19 i pogorszenia się sytuacji bardzo napiętego budżetu, przed którym jako radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości ostrzegaliśmy, apeluję, aby gdy tylko wpływy do budżetu na to pozwolą, inwestycja została wykonana w pierwszej kolejności – komentuje J. Kołodziejski.

Przypomnę, także że środki na ten cel były zabezpieczone w ubiegłorocznym budżecie, kiedy to odbył się przetarg, który jednak nie doprowadził do rozpoczęcia inwestycji. Środki zaś były zabezpieczone i w związku z niezrealizowaniem inwestycji, jako wolne środki miały przejść na rok 2020.
Tak po zalaniach ostatnio wyglądały Al. ZHP:-

Nie przegap: