(ZDJĘCIA) Efektowne działania strażaków na zalewie miejskim

Kutnowscy strażacy od rana prowadzą efektowne działania na miejskim zalewie przy ul. Narutowicza.

Kutnowscy strażacy od rana prowadzą efektowne działania na miejskim zalewie przy ul. Narutowicza. Na szczęście nie chodzi o żadne zagrożenie, trwają tam ćwiczenia dotyczące prowadzenia akcji ratowniczej na zbiorniku wodnym. Nie brakuje specjalistycznego sprzętu.

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu odbędą się kolejne, podobne szkolenia. Tym razem w działania zaangażowani zostaną druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych.

- R E K L A M A -

„Prowadzimy ćwiczenia w ramach doskonalenia zawodowego, są to ćwiczenia wodno-lądowe. Polegają one na wyciąganiu oczywiście zamarkowanej osoby z wody. Markujemy osobę poszkodowaną, która udaje, że się topi i strażacy przy wykorzystaniu sań lodowych i innego dostępnego sprzętu próbują dostać się do poszkodowanego i wyciągnąć go z wody – powiedział Panoramie st. kpt. Mariusz Jagodziński, dowódca JRG Kutno oraz oficer prasowy KP PSP w Kutnie.

Dzisiaj w ćwiczeniach biorą udział tylko zastępy z Kutna, jednakże w przyszłym tygodniu spróbujemy rozszerzyć te ćwiczenia o jednostki OSP, oczywiście w ograniczonym składzie ze względu na panującą pandemię” – dodaje Jagodziński.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: