(ZDJĘCIA) Efektowne działania strażaków na zalewie miejskim

Kutnowscy strażacy od rana prowadzą efektowne działania na miejskim zalewie przy ul. Narutowicza.

- poniżej dalsza część artykułu -

Kutnowscy strażacy od rana prowadzą efektowne działania na miejskim zalewie przy ul. Narutowicza. Na szczęście nie chodzi o żadne zagrożenie, trwają tam ćwiczenia dotyczące prowadzenia akcji ratowniczej na zbiorniku wodnym. Nie brakuje specjalistycznego sprzętu.

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu odbędą się kolejne, podobne szkolenia. Tym razem w działania zaangażowani zostaną druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Prowadzimy ćwiczenia w ramach doskonalenia zawodowego, są to ćwiczenia wodno-lądowe. Polegają one na wyciąganiu oczywiście zamarkowanej osoby z wody. Markujemy osobę poszkodowaną, która udaje, że się topi i strażacy przy wykorzystaniu sań lodowych i innego dostępnego sprzętu próbują dostać się do poszkodowanego i wyciągnąć go z wody – powiedział Panoramie st. kpt. Mariusz Jagodziński, dowódca JRG Kutno oraz oficer prasowy KP PSP w Kutnie.

Dzisiaj w ćwiczeniach biorą udział tylko zastępy z Kutna, jednakże w przyszłym tygodniu spróbujemy rozszerzyć te ćwiczenia o jednostki OSP, oczywiście w ograniczonym składzie ze względu na panującą pandemię” – dodaje Jagodziński.Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama
open