Wiadomości KutnoRegion(ZDJĘCIA) Ekipa filmowa pojawiła się w Oporowie, TVP kręciło dokument o...

(ZDJĘCIA) Ekipa filmowa pojawiła się w Oporowie, TVP kręciło dokument o…

W ostatnich dniach zamek i park w Oporowie stały się tłem dla filmowych scen z życia polskiego króla Zygmunta II Augusta. Tego dnia ostatni władca z rodu Jagiellonów pojawił się jako: dziecko, młodzieniec i dojrzały mężczyzna.

- Reklama -

W te role wcieliły się trzy różne osoby. W parkowych alejach i zamkowych komnatach można było zobaczyć królową Bonę, Zygmunta Starego i Barbarę Radziwiłłównę oraz liczne grono dworzan w strojach z epoki renesansu.

- Reklama -

W filmie „zagrały” odpowiednio przygotowane do tego celu wnętrza muzealne: Jadalnia, Sypialnia, Kaplica i Sala Rycerska. Tego dnia „wyjątkowo smutną rolę” odegrało nasze neogotyckie łoże z baldachimem stając się „bramą do wieczności” dla Zygmunta Starego, Zygmunta Augusta i Jego żony Barbary.

Realizowany częściowo w Oporowie film dokumentalny TVP w reżyserii Pana Jacka Roczniaka będzie pilotażowym odcinkiem na temat demokracji szlacheckiej w Polsce skierowanym do anglojęzycznej publiczności.

- Reklama -

„Narratorem i komentatorem ukazywanych wydarzeń z historycznych będzie Pan Stanisław Jegliński, któremu dziękujemy za udostępnienie części prezentowanych Państwu zdjęć z planu filmowego. O dacie emisji tego filmu powiadomimy na naszym fb” – komentuje w mediach społecznościowych Muzeum w Oporowie.

źródło: Muzeum-Zamek w Oporowie
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: