reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Ekipa Hołowni sprzątała las w Głogowcu

W weekend ramach inicjatywy Polska 2050 Szymona Hołowni podjęto akcję społeczną sprzątania lasu w Głogowcu gm. Kutno, akcja była wcześniej uzgodniona z Nadleśnictwem Kutno. Na miejscu zbiórki stawiło się kilka rodzin (włącznie z mieszkańcami sąsiadującego powiatu łęczyckiego) skąd wspólnie, oczywiście przy zachowaniu dystansu społecznego uczestnicy ruszyli do pracy.

Tej okazało się niestety sporo. Jak widać po załączonych zdjęciach, w Polsce mimo licznych akcji, apeli problem śmieci pozostawionych w lasach, parkach, nadal pozostaje otwarty. Do ludzi nie docierają informacje, że las jest domem zwierząt, oazą spokoju i chwili wytchnienia, nie zaś miejscem gromadzenia odpadów komunalnych, zużytych opon, części samochodowych, sprzętu RTV–AGD, odpadów niebezpiecznych.

- R E K L A M A -

Oczywiście największym problemem są śmieci generowane przez osoby odwiedzające las w celach rekreacyjnych – widać to po porzuconym na ogólnodostępnych ścieżkach asortymencie – puszki po piwach, butelki po tzw. „małpkach”, czy opakowania po jogurtach, serkach, napojach, chipsach.

Reasumując, silna grupa dorosłych i dzieci uzbierała liczną ilość worków z odpadami. O „skarbach” i miejscu ich zgromadzenia został poinformowany miejscowy leśniczy, Artur Ligocki, który dziękując za przeprowadzoną akcję zobowiązał się do uprzątnięcia tego wszystkiego co nam udało się zebrać.

- R E K L A M A -

„Zabierajmy z lasu nie tylko to co daje nam natura, np. grzyby ale głównie to co ze sobą przynieśliśmy. Nośmy ze sobą o jedną torebkę, worek foliowy więcej i pamiętajmy, że śmieci nie gryzą, a niszczą przyrodę. Dbajmy więc wspólnie o nasze naturalne dobro” – mówią uczestnicy akcji.

Organizatorami akcji byli:

- R E K L A M A -

– Krystian Marzec
– Grzegorz Dyszkiewicz

Źródło: Polska 2050 Szymona Hołowni


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: