reklama

(ZDJĘCIA) Festiwal Historyczny rozstrzygnięty, wiemy kto powalczy o wyjazd do Francji!

Zwycięstwem Adama Romańskiego z Zespołu Szkół nr 1 zakończył się rozegrany w piątek w II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie półfinał IV. edycji Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć”. Drugie miejsce wywalczył Błażej Wilanowski z tej samej szkoły, a trzecie – Rafał Kanas z ZS nr 3 im. Grabskiego.

Kutnowskie liceum w piątek zamieniło się w arenę historycznych zmagań.

- R E K L A M A -

Pomysł organizowania konkursów, które byłyby adresowane do młodzieży, zarówno licealnej, jak i w pierwszych edycjach gimnazjalnej, dawał mi wielką satysfakcję z możliwości kontaktu z młodymi ludźmi, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i robią to znakomicie – powiedział Grzegorz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poseł na Sejm RP.  – To już czwarta edycja naszego festiwalu, każdego roku jest poświęcony innemu okresowi naszej historii. Oczywiście w tym roku nie było żadnych wątpliwości ani dyskusji o tematyce konkursu, wszyscy wiedzieli, że temat może być tylko jeden – obchodzimy setną rocznicą odzyskania niepodległości, nie było innej możliwości jak „Drogi do Niepodległości”.

Półfinał składał się z dwóch etapów, najpierw uczniowie napisali test wiedzy, a następnie najlepsi zmierzyli się w ustnym turnieju wiedzy. Łowicko-kutnowskie zmagania potoczyły się pod dyktando mieszkańców różanego grodu.

- R E K L A M A -

W tej rywalizacji najlepsi okazali się dwaj uczniowie Zespołu Szkół im. Staszica Adam Romański i Błażej Wilanowski (op. Jan Zawadzki.), którzy uplasowali się przed Rafałem Kanasem z ZS nr 3 (op. wicedyrektor Iwona Smolińska). Cała trójka otrzymała tablety i uzyskała awans do międzywojewódzkiego finału, gdzie będzie mogła powalczyć o wycieczkę do Francji.

Kolejne miejsca zajęli: Przemysław Kucharski (II LO, op. Artur Ciurlej), Jakub Walczak (ZS nr 1), Gabriela Czubalska (II LO) i Zuzanna Jóżwiak (II LO), którzy w nagrodę otrzymali czytniki książek elektronicznych. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali karty prezentowe Empik.

- R E K L A M A -

Patronat medialny: Radio Victoria, Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Kutnowskie Centrum Informacyjne, Powiatowe Życie Kutna, Panorama Kutna

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: