(ZDJĘCIA/WIDEO) Groźny pożar, dom stanął w płomieniach! W akcji kilkudziesięciu strażaków

Do bardzo groźnego pożaru doszło dzisiejszej nocy przy ulicy Kolumba w Kutnie, gdzie w płomieniach stanął dom mieszkalny. Na miejscu działo kilka jednostek straży pożarnej z całego regionu.

O godzinie 01:53 do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie wpłynęło zgłoszenie o tym, że pali się dom przy ul. Kolumba /okolice Piwnej/.

- R E K L A M A -

Natychmiast zadysponowano tam jednostki z Kutna, jednak pożar okazał się na tyle poważny, że do wsparcia wezwano także między innymi OSP Komadzyn i OSP Leszczynek.

Cały czas trwa akcja gaśnicza, pożar objął górną kondygnację budynku, a także dach. W działaniach gaśniczych wykorzystywany jest podnośnik, ponadto strażacy biorą udział w akcji w specjalnych aparatach powietrznych.

- R E K L A M A -

– Jako wstępną przyczynę pożaru przyjęliśmy utratę izolacyjności przewodów elektrycznych – powiedział Panoramie st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz podaniu 2 prądów gaśniczych do wnętrza budynku i jednego na płonący dach budynku. Strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej zlokalizowali pożar, a po opanowaniu ognia podjęto decyzję o częściowej rozbiórce dachu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany – dodaje M. Jagodziński.

https://www.facebook.com/panoramakutna/videos/830868821007760- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: