(ZDJĘCIA) Historyczna chwila w kutnowskim szpitalu! Zaszczepiono pierwsze osoby przeciwko COVID-19

Historyczna chwila w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Po godzinie 14 przeciwko koronawirusowi zaszczepione zostały pierwsze osoby z powiatu kutnowskiego.

Kutnowski Szpital Samorządowy jest jednym z 73 szpitali w Polsce, gdzie dziś rozpoczęto szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że powiat kutnowskie jest jedną z pierwszych lokalizacji, gdzie w Polsce będą przeprowadzane szczepienia przeciwko koronawirusowi. Oczywiście bardzo cieszymy się, bo jest to kolejny ważny krok w walce z pandemią. To bardzo ważna chwila dla nas wszystkich – komentuje Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

- R E K L A M A -

Jako pierwszy przeciwko COVID-19 zaszczepił się prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w Kutnie Artur Gur. Jako drugi szczepionkę przyjął prof. dr hab. n. med. Witold Malinowski, konsultant medyczny z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Jesteśmy jednym ze szpitali węzłowych wyznaczonych do przeprowadzania szczepień i dziś jest ten pierwszy dzień, gdzie oficjalnie zaczynamy szczepienia. Sam jestem pierwszą osobą zaszczepioną w powiecie kutnowskim. Wrażenia? Trochę stresu było, ale bardziej przed kamerami. Szczepionka sama w sobie nieodczuwalna, także nawet nie wiem kiedy igła wbiła się w moje ramię – mówił chwilę po zaszczepieniu Artur Gur, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

- R E K L A M A -

Wrażenia po szczepieniu wspaniałe. Żadnego bólu czy urazu fizycznego ani psychicznego przy tm szczepieniu nie czułem – powiedział na gorąco dziennikarzom profesor Witold Malinowski z KSS-u, który zaszczepił się przeciwko COVID-19 jako druga osoba w powiecie kutnowskim.

Moim zdaniem powinniśmy zaszczepić się wszyscy, chociażby dlatego, że ja pamiętam te czasy, gdy mój kolega z podwórka zachorował na chorobę Heinego-Medina. Jego mama go nie zaszczepiła, bo była przeciwna i niestety do końca życia chłopak był na wózku inwalidzkim. Takich dzieci kiedyś było bardzo dużo, a dziś nie spotykamy w ogóle tej choroby. Dlaczego? Tylko i wyłącznie dlatego, że wszystkie dzieci są na nią szczepione. Uważam, że powinniśmy wszyscy się zaszczepić, to jest podstawowy obowiązek nas wszystkich, a zwłaszcza rodziców, by zaszczepić dzieci – apeluje profesor Malinowski.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: