(ZDJĘCIA) Jak dbać o zdrowie i żyć aktywnie? Młodzież daje przykład!

Jak dbać o zdrowie? W jaki sposób żyć aktywnie? Na czym polega zdrowy tryb życia? Wszystkim szukającym odpowiedzi na te pytania z pomocą przychodzi… młodzież z kutnowskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

- R E K L A M A -

Zespoły, które wzięły udział w organizowanym przez firmę POLFARMEX S.A. konkursie filmowym pt. „Pokaż jak dbasz o zdrowie”, w mistrzowski sposób wykorzystały regulaminowe 180 sekund. I choć rywalizacja była niezwykle wyrównana, ostatecznie na najwyższym stopniu podium uplasowała się młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie. W nagrodę szkoła otrzyma 10 000 zł na dowolnie wybrany przez siebie cel.
Choć filmy zgłoszone do konkursu miały wspólny mianownik – zdrowie w roli głównej – przygotowujące je drużyny do tematu podeszły w bardzo różny sposób. Jury z zainteresowaniem oglądało dynamiczne ujęcia w plenerze, dopracowane kadry, a nawet animacje poklatkowe. Wszystko przygotowane po to, by w ciągu 3 minut pokazać jak młode pokolenie dba o swoje zdrowie.

– W każdym z filmów widać ogrom pracy i serca włożony w ich przygotowanie. Każda z grup nieco inaczej zaprezentowała swoją wizję, co bardzo nas cieszy, bo z ciekawością przyglądamy się temu jak młodzież podchodzi do tematyki zdrowego trybu życia – mówi Mieczysław Wośko, Prezes Zarządu firmy Polfarmex S.A., która w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia. – Organizując konkurs chcieliśmy zachęcić młodzież do twórczej pracy. Co równie istotne – poprzez nasze inicjatywy w roku jubileuszowym, chcemy wspólnie z mieszkańcami Kutna świętować nasze 30. urodziny – dodaje Mieczysław Wośko.

- R E K L A M A -

W zwycięskim filmie, którego autorami jest młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie, jury doceniło humorystyczne podejście, szerokie potraktowanie tematu i ciekawą kreację. Drugie miejsce zajęło Katolickie Liceum i Technikum SPSK, a na najniższym miejscu podium znalazło się VII LO Specjalne. Każda ze szkół otrzyma nagrodę pieniężną – 10 000 zł na miejsce pierwsze, 6 000 zł za miejsce drugie i 3 000 za trzecie.

Konkurs „Pokaż jak dbasz o zdrowie” był jednym z elementów obchodów 30-lecia firmy POLFARMEX S.A., kutnowskiego producenta leków generycznych. Przedsiębiorstwo od lat czynnie wspiera i uczestniczy w lokalnym życiu społecznym. Poprzez akcję promującą zdrowy tryb życia POLFARMEX S.A. zachęca młodzież do profilaktyki zdrowotnej i zwraca uwagę na postawy sprzyjające zachowaniu dobrego zdrowia i samopoczucia w dorosłym życiu.

- R E K L A M A -

Polfarmex S.A. w roku swojego jubileuszu zaangażowany jest również – jako Partner Główny – w organizację Nagrody Pokoju, inicjatywy o międzynarodowej skali, której pomysłodawcą i twórcą jest wybitny artysta-malarz – Wojciech Siudmak.

Nagroda Pokoju wręczana jest od 2013 roku podczas uroczystej Gali, organizowanej do tej pory w różnych miastach Polski i świata. Dotychczas laureatami byli: Wojciech Kilar (Kielce 2013 r.), Jan Tombiński (Paryż 2014 r.), Remy Brague (Poznań 2015 r.), George Weigel (Szczecin 2016 r.). 22 września, podczas tegorocznej Gali Nagrody Pokoju, statuetkę otrzyma profesor Szewach Weiss.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: