(ZDJĘCIA) Jak idzie przebudowa Pałacu Saskiego?

Kutnowski magistrat poinformował o bieżącym stanie prac prowadzonych na terenie Pałacu Saskiego. Co do tej pory udało się zrealizować?

- R E K L A M A -

Zakończono prace związane z rewaloryzacją i wykonywaniem fundamentów w zachodniej i południowej części Pałacu Saskiego. Wykonano cokół murowany z kamienia polnego wraz z żelbetową półką pod cokołem w zachodniej i południowej części obiektu od strony ulicy Narutowicza. Powstała również część konstrukcji drewnianej szkieletu szachulcowego budynku po stronie południowo-zachodniej. Wykonano strop nad parterem oraz ściankę konstrukcyjną dobudowaną na ostatniej kondygnacji Pawilonu Ekspozycyjnego oraz szyby wind w pawilonie i w części zachodniej pałacu.

Inne prace, które obecnie są realizowane to m.in. podbijanie fundamentów części wschodniej Pałacu Saskiego, dalsze wykonywanie konstrukcji drewnianej szkieletu szachulcowego Pałacu Saskiego, wykonywanie warstw naprawczych ścian fundamentowych zewnętrznych dla budynku Ratusza oraz montaż więźby dachowej na Pawilonie Ekspozycyjnym.

- R E K L A M A -

źródło: UM Kutno

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: