Wiadomości KutnoKutno(ZDJĘCIA) Kamienica na Jagiellońskiej może w każdej chwili runąć!

(ZDJĘCIA) Kamienica na Jagiellońskiej może w każdej chwili runąć!

Kamienica na Jagiellońskiej od dłuższego czasu popada w ruinę. Ze ścian sypie się tynk, zamurowano wejścia do środka, a na budynku widnieje tablica informująca o tym, że obiekt może się zawalić. – W każdej chwili może stać się tam komuś krzywda, tym bardziej że teren nie jest ogrodzony i zabezpieczony – komentują radni, którzy w tej sprawie zwrócili się do władz miasta.

- Reklama -

– Z jednej strony widzimy wyremontowaną ulicę Kochanowskiego, nowe chodniki, nowy kościół i świeży parking pod wiaduktem, a z drugiej wysypisko śmieci, gruzu, butelek i puszek po alkoholu. Czy to taki duży koszt jest, żeby ten teren uprzątnąć, ogrodzić i zabezpieczyć, aby nikt tam nie wchodził i żeby miało to jakiś wygląd. Ta kamienica znajduje się blisko dworca PKP, a do tego osoby jeżdżące i chodzące wiaduktem, to wszystko widzą i ten widok nie zachwyca swoim wyglądem. W każdej chwili może stać się tam komuś krzywda, tym bardziej że teren nie jest ogrodzony i zabezpieczony – komentują Robert Stępniewski i Michał Łucki, którzy w tej sprawie napisali do prezydenta miasta.

- Reklama -

W piśmie radni stwierdzili, że kamienica nie ma właściciela i aby uregulować sprawę prawnie będzie „potrzeba parę lat”. Na zdemolowanej ruinie widnieje jednak charakterystyczna różowa tablica SIM ze wskazaniem, kto zarządza budynkiem — Zarząd Nieruchomości Miejskich.

O tym, co dalej z kamienicą na Jagiellońskiej 11 będziemy jeszcze informować. ▪

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: