(ZDJĘCIA) KBO: Aktywne przejścia dla pieszych oddane do użytku

Dziś późnym popołudniem oficjalnie zakończono realizację „Aktywnych przejść dla pieszych” przy ul. Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- R E K L A M A -

W spotkaniu uczestniczył Projektodawca – Mariusz Sikora, Zastępca Prezydenta Miasta Jacek Boczkaja oraz przedstawiciele Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta Michał Adamski i Liliana Urbańczyk-Wójcik. Projekt zakładał montaż podświetlanych znaków dla pieszych, instalację mrugających światełek w jezdni (tzw. „kocie oczka”)  i przygotowanie nawierzchni przejścia poprzez położenie mat antypoślizgowych.

Koszt realizacji zadania wyniósł 85 000 zł.

- R E K L A M A -

Jak mówi Mariusz Sikora, pomysłodawca projektu, lokalizacja wskazanych przejść jest podyktowana potrzebami mieszkańców i ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ramach dojścia do kościoła i marketów. Aktywne przejścia są dedykowane wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Wskazane przejścia znajdują się przy ul. Wyszyńskiego – jest to przejście nowo powstałe (kierowcy nie są jeszcze wyczuleni na zwolnienie), mało widoczne, prowadzące do marketu Kaufland i na ul. Grunwaldzkiej.

Aktywne „zebry” są wyposażone w system czujników ruchu, odblaski, lampy ostrzegające kierowców zbliżaniu się do przejścia i lampy LED zainstalowane w nawierzchni, która zaczynają świecić, gdy do przejścia zbliża się przechodzień. To dodatkowy sygnał dla kierowcy – bo przed przejściami dla pieszych są m.in. znaki pionowe – że powinien jechać ostrożniej i uważać na pieszych.

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: